Šlesingr zahájil biatlonové ME druhým místem

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ Stříbrnou medaili získal český biatlonista Michal Šlesingr ve vytrvalostním závodu na 20 kilometrů, který byl úvodní soutěží mistrovství Evropy v Novém Městě. Už svůj šestý titul mistra Evropy vybojoval Polák Tomasz Sikora. Oba nejlepší závodníci shodně jednou chybovali v závěrečné položce na střelnici, Sikora ale běžel rychleji. „Sikora byl dnes skutečně nejlepší a potvrdil roli favorita. Chyba v poslední střelecké položce mě mrzí, hodně jsem ji přecenil a druhou chybnou ránu příliš zadržel. Ale i s druhým místem jsem spokojen,“ řekl v cíli Šlesingr. Do hry o medaile dlouho promlouval také Tomáš Holubec, jenž ale po prvních třech bezchybných střelbách v závěrečné položce třikrát minul terč, a bylo po nadějích. Zkušený Zdeněk Vítek skončil jedenáctý, když si své chyby na střelnici rovnoměrně rozdělil po jedné do každé položky. čtk Výsledky - muži (20 km): 1. Sikora (Pol.) 50:29,5 (1 tr. min.), 2. ŠLESINGR -19,6 (1), 3. Balandin (Rus.) (0), 4. Bricis (Lot.) -55,1 (2), 5. Hurajt (SR) -1:19,4 (1), 6. Pozzi (It.) -1:45,1 (1), 11. VÍTEK -2:30,9 (4), 26. HOLUBEC -4:45,7 (3), 33. SOUKUP -5:42,0 (4). Ženy (15 km): 1. Levčenková (Mold.) 55:45,7 (0), 2. Isaksenová (Nor.) -58,7 (0), 3. Vajgonová-Jefremovová (Ukr.) -1:05,9 (3), 40. TRYZNOVÁ -8:25,2 (9), 41. SPÁČOVÁ -8:25,5 (6), 51. TOMEŠOVÁ -10:49,8 (7), 57. LÍKAŘOVÁ -14:10,4 (10).