Úterý 22. června 2021svátek má Pavla 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šnajdrova éra definitivně končí. Ve VZP skončil 'jeho' poslední náměstek

Marek Šnajdr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Šnajdr | foto: Onřej NěmecLidové noviny

Všeobecnou zdravotní pojišťovnu definitivně opouští někdejší nejmocnější muž českého zdravotnictví Marek Šnajdr. S ním ze svého postu odchází i ekonomický náměstek pojišťovny Jan Halama.

Pokud chcete fungovat ve zdravotnictví, musíte to vzít přes Marka Šnajdra. Pravidlo, které v Česku platilo dlouhá léta, bere za své.

Doposud nejmocnější muž českého zdravotnictví definitivně končí ve Všeobecné zdravotní pojišťovně. Jednání správní rady se v pondělí zúčastnil naposledy. Spolu s ním navíc ze svého postu odchází "poslední šnajdrovec" - ekonomický náměstek pojišťovny Jan Halama. Na starosti měl například rozprodej majetku.

Malebné zámečky prodal "za hubičku"

"Jan Halama skončil v pátek. Řízením úseku byla pověřena ředitelka odboru účetnictví a controllingu Markéta Slavíková. Na pozici ekonomického náměstka bude vypsáno řádné výběrové řízení," potvrdil informaci mluvčí VZP Oldřich Tichý.

Jan Halama měl v pojišťovně na starosti například nepovedený rozprodej majetku. Všeobecná zdravotní pojišťovna chtěla původně za vybrané filiálky v Praze i v regionech utržit více než dvě miliardy korun, nakonec se jí podařilo dostat sotva čtvrtinu. Malebné zámečky v centrech měst totiž začala prodávat "za hubičku".

Jak upozornily Lidové noviny předloni na podzim, filiálku v Litoměřicích prodala pojišťovna regionálním politikům za cenu nižší, než za jakou ji bylo původně ochotno koupit Biskupství litoměřické. Pod cenou se zbavila také poboček v Ústí nad Labem či Hradci Králové.

Nová krev

Ředitel VZP Zdeněk Kabátek vyměnil část managementu pojišťovny už loni na jaře. Ve funkcích tehdy skončili čtyři ze šesti náměstků.

Náměstka pro informatiku Huberta Maxu, který odešel do důchodu, nahradil do té doby ředitel odboru interního auditu a kontroly Pavel Východský. Skončil také náměstek pro právo a legislativu Martin Ježek a náměstkyně pro zdravotní péči Miloslava Šlajsová. Kabátek odvolal i náměstka pro služby klientům Iva Dvořáka.

"V některých případech jsem se rozcházel v názoru, jak úsek vést. Nová krev je přínosná. Je to snaha o změnu myšlení vrcholového vedení VZP," komentoval tehdy změny ve vedení Kabátek.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!