Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Česko

Stínová vláda jede naplno, není v ní místo pro pohodlné. Sestava nemusí vydržet do voleb, varuje „lenochy“ Havlíček

Sněm hnutí ANO na pražském Chodově. Předseda stínové vlády Karel Havlíček, poslanec, místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda hnutí ANO. | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

Premium Reportáž
„Naši soupeři jsou pohodlnější, musíme je upracovat,“ uvedl na sněmu hnutí ANO, které se konalo na pražském Chodově, 1. místopředseda hnutí Karel Havlíček. Ten na na sněmu obhájil svou pozici, neměl vyzyvatele. Pracovitost pro Havlíčka – který je předsedou stínové vlády ANO, kde hnutí prezentuje své návrhy jako alternativu faktickému kabinetu – znamená návrat ke kořenům hnutí a jeden z jeho hlavních pilířů, jak řekl ve svém úvodním proslovu.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

„Zatímco jiní snídají, tak hnutí ANO již vyjíždí za občany. A zatímco ostatní již šli večer do vinárny, tak my opět vyjíždíme za našemi voliči,“ glosoval Havlíček, který je známý workoholik pověstný tím, že vstává okolo čtvrté hodiny ranní.

„Když sportovec tvrdě trénuje, tak lidé neříkají, že je sportoholik. Naopak ho chválí za správný postup,“ uvedl pro Lidovky.cz Karel Havlíček s tím, že stínová vláda „šlape naplno, funguje jako žádná jiná v dějinách ČR“. Nyní musí prý členové stínového kabinetu dle Havlíčka provést „kobercový nálet – plout po vodě, jít po souši a letět vzduchem, tedy využít všech dostupných cest k zaujmutí voličů“.

Kila dolů!

„Prozatím mě to baví, nicméně nezdravé to určitě může být,“ sdělil serveru Lidovky.cz poslanec a stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka na otázku, zda takové pracovní tempo není příliš vražedné. „Tah na branku však něco stojí,“ míní. Na sněmu si dělal legraci ze své váhy, za což ho delegáti ocenili smíchem. „Nadnesl jsem to i proto, že se chci dát do formy,“ doplnil Juchelka.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor: