Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sníh a mrznoucí déšť ztěžuje dopravu. Na jihu Čech a východě Moravy hrozí ledovka

Česko

  8:53aktualizováno  11:58
PRAHA - Jízdu ve středních Čechách v úterý ztěžuje sněžení. Dopravu na severu a jihu Čech komplikuje dopravu také mrznoucí déšť. V horských oblastech zůstávají zbytky sněhu a vozovky mohou klouzat. Silničáři proto doporučují zvýšenou opatrnost, aby nedošlo k dopravním nehodám.

Řidiči v Česku se musí vypořádat s čerstvě napadlým sněhem. (ilustrační foto) foto: Anna Vavríková, MAFRA

Jízdu ve středních Čechách v úterý ztěžuje sněžení. Silničáři postupně nasazují do terénu další techniku, problémy zatím nejsou hlášeny, řekl  dispečer krajské správy a údržby silnic. O výraznějších komplikacích neví podle mluvčí Markéty Johnové ani policie.

„Zatím je to bez větších problémů. Nad ránem začalo sněžit, takže v současné době začínáme jezdit ve všech čtyřech oblastech. Postupně podle vývoje počasí budou aktivovány všechny sypače,“ uvedl dispečer kolem 07:30.

Dopravu na Vysočině a v Liberci komplikuje sníh

Sněžení a na některých místech kraje také namrzající déšť mohou komplikovat dopravu na Vysočině. V noci a ráno bylo podle dispečinku Krajské správy a údržby silnic v terénu přes 90 sypačů. Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření mokré, na silnicích nižších tříd leží místy sníh krytý posypem. Dopravu na silnici I/38 u Skuhrova na Havlíčkobrodsku omezuje přibližně od 6:00 nehoda nákladního automobilu.

V Libereckém kraji od rána sněží, komunikace jsou sjízdné, silničáři ale doporučují zvýšenou opatrnost. I když je sněžení slabé, hlavně v horských oblastech zůstávají i na hlavních tazích zbytky sněhu a vozovky mohou klouzat. Žádné problémy ale zatím podle policie hlášeny nejsou.

Na Šumavské Kvildě bylo minus 13 stupňů

Mrznoucí sněžení by  mohlo na mnoha místech Jihočeského kraje komplikovat sjízdnost vozovek. Silničáři udržují komunikace téměř ve všech okresech, méně práce mají zatím jen na Prachaticku.

„V terénu máme většinu techniky. Většinou sněží, ale někde je spíš mrznoucí déšť,“ uvedla dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Pavla Pulcová. Všechny vozovky v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Teploty v regionu se drží pod nulou, na Šumavské Horské Kvildě naměřili meteorologové i minus 13 stupňů Celsia. Podle předpovědi bude v úterý zataženo s občasným sněžením. Mrznoucí srážky a ledovka se mohou vyskytovat především v dopoledních hodinách.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
NÁKUPČÍ (40-60.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Mohlo by vás zajímat