8. března 2018 9:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zima se rozloučila sněhem, přichází jaro. O víkendu bude až 16 stupňů

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Lidovky.cz

PRAHA Mráz a sníh je zřejmě definitivně u konce. Zimní počasí vystřídá jarní, které bude již ve čtvrtek, kdy teploty vystoupají až k 9 °C. Nejvyšší teploty ale můžeme čekat o nadcházejícím víkendu, kdy v neděli bude až 16 °C. Na horách se budou objevovat slabé sněhové přeháňky a v nižších polohách budou převládat slabé deště. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek bude podle Českého hydrometeorologického ústavu přes den oblačno až polojasno, zpočátku místy i zataženo a na některých místech se může ojediněle vyskytnout mlha. Nejvyšší denní teploty mohou vystoupat až k 9 °C.

Na horách očekávejme slabé sněžení, ale teplota se bude pohybovat kolem 2 °C. V noci můžeme čekat slabý jihozápadní nebo proměnlivý vítr do 4 m/s, teploty mohou klesnout až k -2 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo. Od západu na většině území můžeme očekávat déšť, v polohách nad 800 m budou srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty mohou dosáhnout až 11 °C . Večer bude od jihozápadu přibývat oblačnosti. Bude foukat mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, k večeru bude vítr postupně slábnout.

V sobotu bude přes den oblačno až zataženo, zpočátku místy i polojasno. Na horách bude ojediněle slabě sněžit. Během dne se může objevit občasný déšť, na severozápadě četnější. Večer bude od jihozápadu přibývat oblačnosti. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 9 až 13 °C. Povane slabý jihozápadní až jižní vítr, na Moravě a ve Slezsku až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

V neděli bude oblačno až polojasno, místy zataženo. Ojediněle můžeme čekat slabé mrholení, na horách sněhové přeháňky. V odpoledních hodinách bude oblačnosti přibývat a později večer se objeví déšť nebo místy přeháňky. Během dne teplota vystoupá až k 16 °C, při nízké oblačnosti se bude teplota pohybovat kolem 10 °C . Nejnižší noční teploty budou 4 až 0 °C . V noci bude vát slabý jižní, přes den mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

V pondělí bude převládat na většině území slabý déšť, ale na severu Čech budou přeháňky mnohem vydatnější. Teplota přes den vystoupá až k 13 °C , v noci se bude pohybovat mezi 7 až 3 °C . Přes den povane mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7m/s.

Od úterý do čtvrtka bude oblačno až zataženo, místy přeháňky. Nejvyšší denní teploty budou 9 až 14 °C. Nejnižší noční teploty budou 5 až 0 °C.

Lidovky.cz

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.