Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Snowboardisté jsou levičáci

Česko

  9:12
PRAHA - Český snowboardista Martin Černík na olympiádě v Turíně neuspěl proto, že je levicově zaměřený. Myslí si to alespoň ekonom Karel Kříž, který současně radí šéfovi ODS Mirku Topolánkovi.

Olympionik Černík je podle Topolánkova poradce prý takový lajdák, že by mohl šéfovat mladým sociálním demokratům. foto: Vítek LudvíkČTK

Kříž napsal minulý týden článek do pravicově orientovaného časopisu 51 Pro. Komentuje v něm Černíkův olympijský neúspěch. „Bohužel Černík - jako prý nejlepší z nich - předvedl v Turíně takovou kupu obyčejného lajdáctví, že by rovnou mohl šéfovat mladým sociálním demokratům,“ napsal Kříž. Tím, že je Černík nejspíš levičák, to však podle Kříže nekončí.

„Doufám, že Černík nebude muset na antidopingovou kontrolu. Mohlo by dojít k dalšímu nemilému překvapení,“ napsal Topolánkův poradce. Že by Černík byl levičák nebo snad užíval drogy, Kříž žádné důkazy nemá. Zato má teď mnoho nepřátel - mezi snowboardisty, které článek naštval.

„Nepřipadá mi v pořádku tímto způsobem spojovat jakýkoliv sport s politikou,“ říká například Martin Večerka, který provozuje internetové stránky o snowboardingu.Toto jednoduché dělení na levičáky a pravičáky není z Křížovy hlavy. Teorii, že je snowboard levicový, vyslovil před časem už prezident Václav Klaus. Kříž ve svém článku napsal, že teprve když viděl Černíka na olympiádě, uvědomil si, že to není pouhý vtip.

Kříž se včera nechtěl ke článku vracet. Nakonec svolil k e-mailové korespondenci. „Černík je snowboardista, což jsou obecně lidé, kteří se berou hrozně vážně a prý také -stejně jako mladí socani - nemají smysl pro humor. Věkem se to prý ale zlepší,“ napsal Kříž LN. Ačkoliv se na něj ještě žádný z rozhořčených snowboardistů neobrátil, má jasno: „Snowboardisti jsou pošuci, což každý normální lyžař dobře ví,“ napsal v e-mailu.
Autoři: