Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soud v Brně rozhodl o Janouškově žádosti o přerušení trestu, výsledek je neznámý

Česko

  13:27aktualizováno  14:57
Brno - Krajský soud v Brně rozhodl o žádosti lobbisty Romana Janouška o další přerušení výkonu trestu. Výsledek nezveřejnil. Do nabytí právní moci soud nebude poskytovat žádná další vyjádření, řekla v pondělí mluvčí soudu Klára Belkovová. Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel, výkon trestu ze zdravotních důvodů se na jeho žádost přerušuje opakovaně. Ve vězení dosud strávil zhruba rok a čtvrt.

Lobbista Roman Janoušek u soudu. foto: MAFRA - Dan Materna

Výkon trestu má v současnosti Janoušek přerušený do konce dubna. V předchozích týdnech podal novou žádost o přerušení. „Soud rozhodl v pátek 23.4.2021 v neveřejném řízení ve věci odsouzeného R. J. o návrhu na další přerušení výkonu trestu odnětí svobody. Usnesení bylo elektronicky doručeno Krajskému státnímu zastupitelství v Brně a obhájci odsouzeného a odesláno odsouzenému prostřednictvím poštovních služeb,“ uvedla mluvčí.

Janouškův advokát Lukáš Trojan ČTK v sms napsal, že je na dovolené v zahraničí. „K předmětné věci se tedy nemohu prozatím vyjádřit. Děkuji za pochopení,“ napsal Trojan. 

Lobbista Roman Janoušek u soudu.
Lobbista Roman Janoušek půjde na 4,5 roku do vězení za sražení ženy autem,...

Po doručení usnesení mohou účastníci řízení podat do tří dnů stížnost, a to k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014 a ve vězení byl do března 2016. Trest mu byl opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů, naposledy loni na jaře o rok.

Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít. Server Seznam Zprávy ale koncem února zveřejnil fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na kterých se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!