Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soud v Brně rozhodl o Janouškově žádosti o přerušení trestu, výsledek je neznámý

Česko

  13:27aktualizováno  14:57
Brno - Krajský soud v Brně rozhodl o žádosti lobbisty Romana Janouška o další přerušení výkonu trestu. Výsledek nezveřejnil. Do nabytí právní moci soud nebude poskytovat žádná další vyjádření, řekla v pondělí mluvčí soudu Klára Belkovová. Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel, výkon trestu ze zdravotních důvodů se na jeho žádost přerušuje opakovaně. Ve vězení dosud strávil zhruba rok a čtvrt.

Lobbista Roman Janoušek u soudu. foto: MAFRA - Dan Materna

Výkon trestu má v současnosti Janoušek přerušený do konce dubna. V předchozích týdnech podal novou žádost o přerušení. „Soud rozhodl v pátek 23.4.2021 v neveřejném řízení ve věci odsouzeného R. J. o návrhu na další přerušení výkonu trestu odnětí svobody. Usnesení bylo elektronicky doručeno Krajskému státnímu zastupitelství v Brně a obhájci odsouzeného a odesláno odsouzenému prostřednictvím poštovních služeb,“ uvedla mluvčí.

Janouškův advokát Lukáš Trojan ČTK v sms napsal, že je na dovolené v zahraničí. „K předmětné věci se tedy nemohu prozatím vyjádřit. Děkuji za pochopení,“ napsal Trojan. 

Lobbista Roman Janoušek u soudu.
Lobbista Roman Janoušek půjde na 4,5 roku do vězení za sražení ženy autem,...

Po doručení usnesení mohou účastníci řízení podat do tří dnů stížnost, a to k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014 a ve vězení byl do března 2016. Trest mu byl opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů, naposledy loni na jaře o rok.

Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít. Server Seznam Zprávy ale koncem února zveřejnil fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na kterých se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp. 

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat