Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Soud zamítl přepsání Krejčířovy vily na stát, je součástí exekuce. Jeho manželka nemá prostředky na obnovu

ilustrační snímek foto: ČTK

Praha - Krajský soud v Praze zamítl žalobu, kterou se manželka odsouzeného Radovana Krejčíře snažila dosáhnout přepsání Krejčířovy vily v pražských Černošicích na stát. Uvedla to v neděli večer Česká televize (ČT).
  20:57

Krejčířova rodina tvrdí, že nemá prostředky na to, aby se o vilu starala. Podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ale takový přepis není možný, protože je objekt součástí exekuce. Rozsudek zatím není pravomocný.

Radovan Krejčíř
Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích...

Krejčířova manželka se podle ČT snažila už začátkem letošního roku přepsat vilu, která je v havarijním stavu, na stát. „Jedná se o majetek, který - když je tedy dotčen exekučním příkazem - není možné převést na jiného vlastníka,“ řekla televizi mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová. Katastrální úřad proto odmítl přepis vily na stát a advokáti Krejčířovy rodiny proti tomu podali žalobu, uvedla ČT.

Krejčíř uprchl v roce 2005 z Česka během policejní prohlídky právě z černošické vily. Od roku 2007 žije v Jihoafrické republice (JAR), kde je od listopadu 2013 ve vězení. Kromě trestu za únos a pokus o vraždu čelí v JAR i obvinění z několika pokusů o útěk a ze spiknutí s cílem, zavraždit policistu a právního konzultanta. V Česku pražský vrchní soud v roce 2018 Krejčířovi pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. Česká republika usiluje od roku 2007 o vydání Krejčíře.

Od roku 2016 se uskutečnilo několik pokusů o vydražení černošické Krejčířovy vily. Poslední pokus o dražbu se konal loni v srpnu. Byl už sedmý v pořadí a do dražby s vyvolávací cenou 21,1 milionu korun, což byla polovina odhadní ceny, se opět nikdo nepřihlásil. Další pokus o dražbu soudní exekutor letos odložil z 2. února na 23. listopadu. Vila chátrá, navíc ji předloni v srpnu poškodil rozsáhlý požár.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!