18. ledna 2018 18:13, aktualizováno  19:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Spadlé stromy a silný vítr. V Ústeckém kraji zasahují hasiči na různých místech

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Silný vítr (ilustrační).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silný vítr (ilustrační). | foto: MAFRA

Ústí nad Labem  Desítky výjezdů evidují kvůli silnému větru v Ústeckém kraji hasiči. Řidiči si ve čtvrtek večer na silnicích v kraji musejí dát pozor na předměty na vozovkách. Hasiči zasahují v celém kraji, nejvíce na Děčínsku, řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Od 16:30 do 18:35 vyjížděli hasiči k 57 událostem. Nejvíce jich bylo na Děčínsku, ve stejném okrese hlásí nejvíce poruch energetici. „Převážně jde o spadlé stromy na silnice, dráty vedení, železniční trať. V dalších případech to jsou uvolněné antény, střešní tašky nebo omítka,“ uvedl Marvan. Na Děčínsku hasiči evidují 28 událostí, na Litoměřicku devět, na Teplicku sedm.

Strom spadl na silnici v Žalanech na Teplicku, na silnici 13 u Mostu je nějaký předmět a provoz je možný jedním pruhem, v Chomutově ulétla plachta, která leží také na vozovce. Průjezd se zvýšenou opatrností je i na silnici kolem zdymadel v Ústí nad Labem, na vozovce leží velká větev.

Sníh většinou na silnicích roztál, vlivem silného větru se ale mohou tvořit sněhové jazyky na silnicích v Krušných horách. „Očekáváme nárazy větru až kolem 90 kilometrů v hodině, na horách až 125 kilometrů v hodině. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky nebo závěje,“ uvedla ústecká pobočka Českého hydrometeorologického ústavu.

Silný vítr, který odpoledne dorazil do Čech, způsobil na mnoha místech pády stromů i výpadky elektřiny. Největší problémy měl ČEZ na západě Čech. 

Pražští hasiči informovali na Twitteru, že zatím zasahovali u sedmi událostí.

18.ledna 2018 v 18:07, příspěvek archivován: 18.ledna 2018 v 18:15

V souvislosti se silným větrem zasahovali pražští hasiči do 18:00 hodiny u sedmi událostí. Jednalo se o uvolněné plechy a poškozené billboardy.

ČTK
  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz