7. července 2018 8:55, aktualizováno  12:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Spanilá jízda ‚harlejářů‘. Centrem Prahy se projelo na 4000 motocyklů

Spanilá jízda se uskutečnila v rámci Týdne legend. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spanilá jízda se uskutečnila v rámci Týdne legend. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA V Praze se v sobotu koná spanilá jízda motocyklů Harley-Davidson. Centrem města projede asi 4000 motocyklů této značky. Jízda odstartovala v 10:00 z Letenské pláně.

Z Letné účastníci jeli přes Václavské náměstí, okolo právnické fakulty na náměstí Jana Palacha. Tam proběhla krátká zastávka. Poté vyrazili Chotkovou ulicí, přes Letnou na holešovické výstaviště. Akce by měla skončit do 13:00.

Spanilá jízda se uskutečnila v rámci Týdne legend, který se koná na holešovickém výstavišti od 5. do 8. července k oslavám 115. výročí založení značky Harley-Davidson. Nejstarším účastníkem by měl být 83letý Ital, který přijel na svém Harley-Davidson Road King po vlastní ose z Říma. Do Prahy přijelo zhruba 60 tisíc motorkářů, organizátoři dále očekávají dalších asi 40 tisíc návštěvníků. Kvůli omezené kapacitě se účastníci spanilé jízdy losovali.

Spanilá jízda motorek Harley-Davidson.
Kromě Čechů přijelo nejvíce motorkářů z Německa, Itálie, Francie nebo Velké...

Do Prahy dorazili motorkáři ze 71 zemí. Kromě Čechů jich je nejvíce z Německa, Itálie, Francie nebo Velké Británie. Bohaté zastoupení by podle organizátorů měly mít také státy východní Evropy, především Rusko, Bělorusko, Ukrajina a Polsko. Dorazili však i motorkáři ze vzdálenějších zemí, jako jsou například Austrálie, Nový Zéland nebo Indie.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.