Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor

Sparta ani Slavia nedokázaly doma vyhrát

PRAHA Hokejisté Liberce a Karlových Varů včera dobyli v předehrávkách 42. kola extraligy bašty hlavního města.

Sparta–Liberec 3:4 SN

Branky a nahrávky: 12. Melichárek (Dragoun), 17. P. Nedvěd (Sivek), 55. P. Nedvěd (Sivek) – 10. Pletka (Zíb), 33. Pletka (Kašpařík), 46. Víšek (Hunkes), rozhodující nájezd Víšek. Rozhodčí: Mandioni (Švýc.) – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:3. Diváci: 4869. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1 - 0:0.

František Výborný (Sparta): „Rádi bychom měli dva body, ale bohužel nám to v penaltách nevyšlo a nedali jsme ani šanci pár vteřin před koncem prodloužení.“ Dušan Gregor (Liberec): „Možná jsme ztratili tři body, ale Sparta dokázala vyrovnat a v nájezdech jsme měli štěstí.“ Slavia–Karlovy Vary 2:4

Branky a nahrávky: 19. Bednář (Rataj), 51. Klepiš (Vondrka) – 1. Kumstát (Skuhravý), 5. Melenovský (Milan Procházka), 17. Skuhravý (Jiří Hanzlík), 44. Skuhravý (Dobroň). Rozhodčí: Hodek – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:4, navíc Bednář (Slavia) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 3787. Třetiny: 1:3, 0:0, 1:1.

Jiří Kalous (Slavia): „Pro nás to byla šokující první třetina. Inkasovali jsme rychle tři branky a tam se utkání rozhodlo.“ Zdeněk Venera (Karlovy Vary): „Hráli jsme velmi zodpovědně do obrany a náskok si pohlídali.“

Dnešní program 42. kola – 17: Třinec–Litvínov (vzájemné zápasy v této sezoně: 2:4, 3:2 po sam. náj., 2:1 v prodl.), 17.30: Znojmo–Zlín (3:2 po sam. náj., 4:1, 3:2), Kladno– Plzeň (4:5 po sam. náj., 6:3, 1:5), Ústí–Vítkovice (2:3 v prodl., 1:4, 2:3 v prodl.), 18: Pardubice–České Budějovice (3:5, 3:6, 3:2 po sam. náj.).

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 41 6 6 6 23 83:149 36

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry