Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparta láká Uhrina i Haška

Česko

PRAHA Fotbalová Sparta Praha ani po odjezdu hráčů na dovolenou nepřestala hledat trenéra, který by spolupracoval se současným hlavním koučem Jozefem Chovancem.

Podle zákulisních informací blízkých klubovému sekretariátu jsou hlavními aspiranty Dušan Uhrin mladší a Martin Hašek. Oba už v klubu působili jako trenéři sparťanské rezervy, Hašek na Letné i úspěšně hrával.

Trenér Chovanec hned po skončení podzimní sezony avizoval, že si hodlá přivést co nejdříve nového spolupracovníka. Podle posledních informací už má jasnou představu, koho by vedle sebe na lavičce rád viděl a možná, že definitivní rozhodnutí padne v nejbližších dnech, nejpozději do konce týdne.

Klub už údajně kontaktoval Dušana Uhrina mladšího, který právě ukončil své angažmá v rumunském Temešváru. Nabídku má podle všeho také Martin Hašek, který je už druhým rokem trenérem druholigového Sokolova. „Žádné jméno v současné době Sparta nebude komentovat, ale do vánočních svátků bychom chtěli mít tuto záležitost vyřešenu,“ řekl personální ředitel klubu Jakub Otava.

Otázkou zůstává, jakou by měl nový člen realizačního týmu pozici. Zvlášť v případě Uhrina se příliš nepředpokládá, že by se spokojil s rolí „druhého muže“ v Chovancově stínu. U Haška se dá o této roli uvažovat, navíc by šlo o vhodnou symbiózu zkušeného praktika a vyznavače moderních tréninkových metod, za kterého je devětatřicetiletý kouč považován.

Hašek hrál za Spartu v letech 1997 až 2001 i v sezoně 2005–2006, než usedl na lavičku letenské rezervy.

Pro o dva roky staršího Uhrina mluví zkušenosti získané v roli hlavního trenéra jak v Mladé Boleslavi a Temešváru, tak již předtím v Bohemians 1905. Kouč má momentálně starosti s uzavřením rumunského angažmá.

„V úterý chci ukončit definitivně svoji práci v Rumunsku a co bude dál, ukážou až další dny,“ uvedl Uhrin, aniž by blíže konkretizoval případné nabídky na další angažmá.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...