12. června 2019 8:16, aktualizováno  10:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Vyškovsku se srazilo auto a kamionem. Nehoda zavřela na dvě hodiny hlavní tah z Brna na Hradiště

U Nevojic na Vyškovsku se srazilo auto s kamionem. Příčiny nehody se vyšetřují. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U Nevojic na Vyškovsku se srazilo auto s kamionem. Příčiny nehody se vyšetřují. | foto: ČTK

Nevojice (Vyškovsko) Kvůli srážce auta a kamionu byla dnes ráno u Nevojic na Vyškovsku dvě hodiny zavřená silnice číslo I/50, hlavní tah z Brna na Uherské Hradiště a dál na Slovensko. Po 08:00 se začalo jezdit kyvadlově, kolem 10:15 byla silnice zcela průjezdná. ČTK to řekla mluvčí policie Alice Musilová. Podle mluvčí jihomoravské záchranky Michaely Bothové se lehce zranil jeden muž.

Podle mluvčí jihomoravské záchranky Michaely Bothové se lehce zranil jeden muž.  Silnice by měla být zcela průjezdná kolem 11:00, čeká se na odtah nákladního auta, uvedla mluvčí policie Alice Musilová.

Hasiči museli silnici kvůli úniku pohonných hmot zasypat sorbentem.

Hasiči museli silnici kvůli úniku pohonných hmot zasypat sorbentem.

Nehoda se stala okolo 6:00 mezi Bučovicemi a Nesovicemi, v místě vznikla kolona. Mikoška uvedl, že na silnici vytekly pohonné hmoty z kamionu. „Unikly na silnici v délce asi 80 metrů. Zasypali jsme to sorbentem. Zachytili jsme dalších 40 litrů nafty a z nádrže jsme přečerpali asi 150 litrů,“ uvedl Mikoška. Dodal, že hasiči zajistili místo proti požáru. 

Auta jezdila objízdnou trasou okolními obcemi. Po 8:00 se začalo jezdit kyvadlově. Původně měla být silnice zcela průjezdná kolem 9:00, ale kvůli čekání na odtah nákladního auta byla komunikace uvolněná až kolem 10:15. Podle Musilové vznikla škoda přes 200 000 korun, příčinou nehody se zabývá policie.

Na místě zasahovala i záchranná služba. „Ošetřili jsme jednoho muže. Byl při vědomí, s lehkým zraněním jsme ho převezli do vyškovské nemocnice,“ řekla Bothová.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!