15. března 2019 11:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hayato Okamura chce stát v čele pražských lidovců. Budu kandidovat na předsedu, oznámil

Hayato Okamura, | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hayato Okamura, | foto:  František Vlček, MAFRA

Praha Tlumočník a překladatel Hayato Okamura bude na sobotní konferenci pražské organizace KDU-ČSL usilovat o funkci jejího předsedy. Nominovala ho jeho domovská organizace v Praze 8, uvedl v páteční tiskové zprávě předseda místní organizace Tomáš Pavlů a Okamura. Předsedou lidovecké krajské organizace v Praze je nyní bývalý radní hlavního města Jan Wolf.

„Pražské vedení KDU-ČSL potřebuje změnu a nové impulzy, je třeba změnit netransparentní a příliš pragmatické jednání současného vedení a vrátit se ke kořenům křesťanskodemokratické politiky, jedině tak můžeme čelit nástupu nových politických hnutí v Praze i jinde,“ uvedl Pavlů.

Hayato Okamura je starší bratr šéfa SPD Tomia Okamury, v KDU-ČSL se angažuje dlouhodobě. V roce 2017 kandidoval za lidovce do Sněmovny a z pátého místa kandidátky se díky preferenčním hlasům posunul na třetí. Lidovci ale v Praze získali jen jeden mandát, takže nyní je Okamura druhým náhradníkem. Loni na podzim kandidoval Hayato Okamura do Senátu v Praze 8, získal 11,74 procenta hlasů a skončil na pátém místě.

Krajská konference lidovců bude kromě hlasování o svém vedení rozhodovat i o nominacích na sjezd KDU-ČSL, který se uskuteční na konci března v Brně. Na sjezdu už nebude obhajovat předsednickou funkci Pavel Bělobrádek, na jeho místo v čele strany kandidují první místopředseda Marian Jurečka, předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek a poslanec Marek Výborný.

ČTK

AAA Auto International a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - PRAHA

AAA Auto International a.s.
Praha
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz