20. března 2014 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Studenti kasina zdobit nebudou. Praha 1 se zalekla kritiky

Hazard (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hazard (ilustrační snímek). | foto: Shutterstock

PRAHA Radní Prahy 1 couvli od nápadu vyhlásit soutěž na zkrášlení kasin, do které se měly zapojit i střední a vysoké školy s grafickým zaměřením. Po kritice veřejnosti radnice návrh zavrhla. Podle zástupce starosty Jana Krejčího (TOP 09) byl nápad nepochopený. Jednalo se prý jen o výsledek brainstormingu komise, jejíž je předsedou.

V březnovém měsíčníku Prahy 1 se objevil návrh, že by studenti středních a vysokých škol s grafickým zaměřením mohli vyzdobit nevzhledné zevnějšky kasin. Podniky byly totiž po strohém praktikování vyhlášky regulující hazard nevzhledné.

Musely z nich například zmizet veškeré reklamy a nápisy lákající ke hře. Navíc nesmí být dění v kasinech vůbec vidět z ulice. "Provozovny vypadají jako zavřené, nebo kdyby tam probíhala rekonstrukce," řekl v úterý Krejčí serveru Lidovky.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Po medializaci návrhu soutěže ale Praha 1 obrátila. "Projednali jsme to a vzhledem k okolnostem nebudeme oslovovat vůbec žádné školy," míní Krejčí, předseda komise, která s nápadem přišla. Místo škol teď Praha 1 plánuje zainteresovat specializované grafické studio.

Hlavní důvod zavrhnutí myšlenky byla kritika veřejnosti a zájem médií. "Je to kvůli zpětné vazbě, kterou jsme dostali. I když to byla dobrá myšlenka, tak jsme od toho opustili," tvrdí Krejčí. "V médiích se to otočilo. Vyznělo to, že děti půjdou do kasin a tam to vyzdobí fixama," dodává Krejčí.

Krejčí přiznává, že se informace o plánované soutěži vůbec neměla do pražského měsíčníku dostat. "V měsíčníku bylo řečeno, že se o tom uvažuje. Možná bylo nešťastné, že se to tam dalo před projednáním na radě," lituje politik.

Jakub Zelenka

Autor

Jakub Zelenkajakub.zelenka@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz