22. března 2013 11:49, aktualizováno  12:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Studentka zemřela na maturitním plese, podle kamarádů užila drogu

Záchranná služba- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranná služba- ilustrační | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

PRAHA Zkoušeli ji resuscitovat, ale marně. Osmnáctiletá Barbora, studentka pražské Střední průmyslové školy multimediální a propagační tvorby, se na svém maturitním plese předávkovala extází a zkolabovala. Spolužáci ji našli na toaletách a hned volali záchrannou službu.

Záchranná služba a policie zasahovaly v pražském Radiopaláci na Vinohradské třídě ve čtvrtek večer. Zdravotníky přivolali studenti ke kolapsu mladé studentky Barbory. Jako první o tom informoval serever tn.cz. Podle informací od spolužáků, které zpravodajský server získal, si Barbora nasypala do pití větší množství extáze.

O záchranu dívky se ihned na místě pokoušeli lidé, kteří na plese byli. "Záchranáři navázali na laickou resuscitaci. Dívku oživovali ještě čtyřicet minut, ale bohužel neúspěšně," uvedla pro server Lidovky.cz mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Případ si převzali kriminalisté. "Událost prošetřujeme zatím bez konkrétní právní kvalifikace. Byla nařízena soudní pitva, která je pro průběh dalšího vyšetřování stěžejní," řekl tiskový mluvčí policie Tomáš Hulan.

Dívka byla studentkou maturitního ročníku Střední průmyslové školy multimediální a propagační tvorby v Praze. "Tato tragická událost je varováním a poučením pro ostatní studenty naší školy," uvedla Lenka Kosová, zástupkyně ředitele školy. A dodala, že nemůže poskytnou bližší informace, protože se událost odehrála mimo prostory školy, na veřejném místě. Sami tedy čekají na výsledky vyšetřování policie.

Lidovky.cz, tepTereza Potocká

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.