Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Studentka zemřela na maturitním plese, podle kamarádů užila drogu

Česko

  11:49aktualizováno  12:48
PRAHA - Zkoušeli ji resuscitovat, ale marně. Osmnáctiletá Barbora, studentka pražské Střední průmyslové školy multimediální a propagační tvorby, se na svém maturitním plese předávkovala extází a zkolabovala. Spolužáci ji našli na toaletách a hned volali záchrannou službu.

Záchranná služba- ilustrační foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

Záchranná služba a policie zasahovaly v pražském Radiopaláci na Vinohradské třídě ve čtvrtek večer. Zdravotníky přivolali studenti ke kolapsu mladé studentky Barbory. Jako první o tom informoval serever tn.cz. Podle informací od spolužáků, které zpravodajský server získal, si Barbora nasypala do pití větší množství extáze.

O záchranu dívky se ihned na místě pokoušeli lidé, kteří na plese byli. "Záchranáři navázali na laickou resuscitaci. Dívku oživovali ještě čtyřicet minut, ale bohužel neúspěšně," uvedla pro server Lidovky.cz mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Případ si převzali kriminalisté. "Událost prošetřujeme zatím bez konkrétní právní kvalifikace. Byla nařízena soudní pitva, která je pro průběh dalšího vyšetřování stěžejní," řekl tiskový mluvčí policie Tomáš Hulan.

Dívka byla studentkou maturitního ročníku Střední průmyslové školy multimediální a propagační tvorby v Praze. "Tato tragická událost je varováním a poučením pro ostatní studenty naší školy," uvedla Lenka Kosová, zástupkyně ředitele školy. A dodala, že nemůže poskytnou bližší informace, protože se událost odehrála mimo prostory školy, na veřejném místě. Sami tedy čekají na výsledky vyšetřování policie.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat