Úterý 26. ledna 2021svátek má Zora 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Svatby mají do neděle výjimku, svatebčané s kapelou mohou slavit až do půlnoci

Svatba (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatba (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Praha Svatby mají z některých současných opatření výjimku. Tento víkend, tedy od pátku do neděle, nemusejí s oslavou končit současně se zavírací dobou restaurací, která je stanovena na 20:00. Slavit mohou až do půlnoci. Nemusejí se vzdát ani kapely se zpěvákem. V pátek na to upozornila zakladatelka a manažerka svatební agentury Wedding Design Markéta Fryčová.

V České republice od pondělí platí nouzový stav a s ním je omezen i počet účastníků hromadných akcí uvnitř na deset, venku na 20. Na svatby se ale omezení nevztahuje. Pokud se sňatek bude konat v restauračních prostorech, řídí se počet účastníků počtem míst k sezení. 

V jiných prostorách by podle Fryčové měl být limit 100 lidí. Sama se ale raději jistí stejným počtem židlí a účastníků, řekla. Toto by mělo podle čtvrtečních usnesení vlády platit do neděle. V opatřeních ale není uveden další týden. 

Následně je jasné, že od 19. října bude počet účastníků svateb omezen na 14 dní na 30 lidí. Stále ale bude možné slavit do půlnoci. Informaci o chybějícím údaji se zjišťují na ministerstvu zdravotnictví.

Vláda dále zakázala koncerty a další představení, na kterých se převážně zpívá. I tady platí podle Fryčové pro sňatky výjimka. „Volali jsme na informační linku 1221 hygienické služby. Řekli nám, že kapela na svatbách může být a může i zpívat,“ uvedla.

Současná situace je podle Fryčové velmi složitá. „Vše se nám mění pod rukama ze dne na den. Snažíme se predikovat, připravovat různé scénáře, ale vše předvídat nelze. Celou svou práci nyní stavíme na tom, že doufáme,“ řekla. 

Dodavatelé si podle ní po čtvrteční tiskové konferenci vlády nebyli jistí, zda budou svatebčany muset od pátku odvážet ve 22:00 nebo 20:00. Resorty tápají, zda například na následující víkend mohou svatby potvrdit, nebo je mají zrušit, dodala.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek
Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek

V redakci jsme měli možnost otestovat dva nové chleby Odkolek. Mají vysoký podíl žitné mouky a nádherně propečenou kůrku, která láká k ochutnání už...