Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svaz průmyslu vyzval vládu, aby v pondělí rozhodla o veletrhu v Brně. Jinak bude ohrožen

Česko

  14:38
Praha - Vláda musí v pondělí rozhodnout o konání Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně, jinak bude letošní ročník ohrožen. V dnešní tiskové zprávě to uvedl prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. Ministerstvo průmyslu trvá na přípravě podzimních veletrhů, jedná s epidemiology o podmínkách.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Anna Vavríková, MAFRA

Na tom, že by se strojírenský veletrh měl letos konat, se na jednání tripartity na konci května shodli Havlíček se zaměstnavateli i odbory. Podle plánu se má MSV konat od 5. do 9. října. Veletrhy aktivně usilují o to, aby veletržní akce nebyly při rozvolňování opatření proti šíření covidu-19 zařazeny mezi hromadné akce jako festivaly, koncerty či sportovní utkání.

„Je naprosto zásadní, aby vláda v pondělí schválila, že v říjnu může proběhnout Mezinárodní strojírenský veletrh. Už v květnu to na jednání tripartity přislíbila. Po více než dvou týdnech ale stále není rozhodnuto,“ uvedl Hanák. „Pokud vláda v pondělí neudělí Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu jasné ano, ohrozí tím letošní ročník,“ doplnil.

Havlíček  napsal, že odpovědným resortem je ministerstvo průmyslu, které jasně řeklo, že trvá na přípravě podzimních veletrhů s tím, že je potřeba, aby epidemiologové stanovili podmínky, za kterých se jednotlivé akce budou konat. „K tomu probíhají průběžná jednání,“ uvedl vicepremiér.

Začal Mezinárodní strojírenský veletrh. Hlavním tématem je Průmysl 4.0

MSV je podle svého webu nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem ve střední Evropě. Každý rok se na něm představuje přes 1600 vystavovatelů, víc než polovina z nich je z ciziny. Návštěvníků je kolem 80 000, ze zahraničí přijíždí 16 procent z nich.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat