Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tatéři ozdobí pomeranče. Můžete si vydražit svůj kus

Česko

PRAHA Uvažujete o tetování, ale nechcete motiv přímo na tělo? Přijďte si vydražit tetovaný pomeranč. Tatéři předních českých a slovenských studií vytvoří na citrusech barevné kreslené postavičky v rámci benefiční akce Pohádkový pomeranč. Ta proběhne dnes večer v pražském klubu Rock café. Peníze z dražby poputují do Kojeneckého ústavu Kolín.

S nápadem tetovat pomeranče přišel před pěti lety tatér a grafik Lukáš Poláček se svojí ženou. „Řekli jsme si, že bychom rádi dělali něco pro děti, které nemají rodiče. Sezvali jsme několik kamarádů tatérů a klasickou metodou potetovali pomeranče. Vzhledem k tomu, že je to akce pro české děti, tak českými pohádkovými postavičkami,“ popisuje Poláček.

Benefiční akce Pohádkový pomeranč vznikla, aby pomohla dětem a pobavila dospělé. Letos se koná počtvrté. Kromě dražby pomerančů se tu uskuteční koncert kapel Slapdash Rockabilly a Twisted Rod, tombola a soutěže. Všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář.

„Je to spíše takový mejdan. Jdeme se tam pobavit a můžeme pomoci i někomu jinému,“ vysvětluje Poláček. Získané peníze získá kojenecký ústav v Kolíně.

„Vždy volíme nedotovaný kojenecký ústav, který dělá svou práci srdcem. Letos je to kolínský,“ dodává. Dražené pomeranče jsou výtvory od předních českých a slovenských tatérů. Své umění představí například Lukáš Musil (Musa) z Triba či Ondrash Konupčík ze Znojma. Na citrusy vykouzlí postavičky, jako je Večerníček, Štaflík a Špagetka, Rumcajs či další.

Organizátoři navíc slibují překvapení v podobě fotorealistické kresby. Loni to byl třeba Krakonoš. Vyvolávací cena pomeranče začíná obvykle na pětistovce, průměrná vydražená cena se pohybuje okolo 1500 až 2000 korun za kus.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...