Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tatéři ozdobí pomeranče. Můžete si vydražit svůj kus

Česko

PRAHA Uvažujete o tetování, ale nechcete motiv přímo na tělo? Přijďte si vydražit tetovaný pomeranč. Tatéři předních českých a slovenských studií vytvoří na citrusech barevné kreslené postavičky v rámci benefiční akce Pohádkový pomeranč. Ta proběhne dnes večer v pražském klubu Rock café. Peníze z dražby poputují do Kojeneckého ústavu Kolín.

S nápadem tetovat pomeranče přišel před pěti lety tatér a grafik Lukáš Poláček se svojí ženou. „Řekli jsme si, že bychom rádi dělali něco pro děti, které nemají rodiče. Sezvali jsme několik kamarádů tatérů a klasickou metodou potetovali pomeranče. Vzhledem k tomu, že je to akce pro české děti, tak českými pohádkovými postavičkami,“ popisuje Poláček.

Benefiční akce Pohádkový pomeranč vznikla, aby pomohla dětem a pobavila dospělé. Letos se koná počtvrté. Kromě dražby pomerančů se tu uskuteční koncert kapel Slapdash Rockabilly a Twisted Rod, tombola a soutěže. Všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář.

„Je to spíše takový mejdan. Jdeme se tam pobavit a můžeme pomoci i někomu jinému,“ vysvětluje Poláček. Získané peníze získá kojenecký ústav v Kolíně.

„Vždy volíme nedotovaný kojenecký ústav, který dělá svou práci srdcem. Letos je to kolínský,“ dodává. Dražené pomeranče jsou výtvory od předních českých a slovenských tatérů. Své umění představí například Lukáš Musil (Musa) z Triba či Ondrash Konupčík ze Znojma. Na citrusy vykouzlí postavičky, jako je Večerníček, Štaflík a Špagetka, Rumcajs či další.

Organizátoři navíc slibují překvapení v podobě fotorealistické kresby. Loni to byl třeba Krakonoš. Vyvolávací cena pomeranče začíná obvykle na pětistovce, průměrná vydražená cena se pohybuje okolo 1500 až 2000 korun za kus.

Autor: