Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Majetek za stovky milionů a 20 cigaret denně. Co na sebe prozradil prezidentský kandidát Horáček

Česko

  13:56
PRAHA - Textař Michal Horáček ve čtvrtek oficiálně oznámil, že se bude ucházet o funkci prezidenta republiky. Během čtvrtečního zhahájení své prezidentské kandidatury, která má být „radikálně transparentní“, zveřejnil například podrobné majetkové přiznání, úplný spis, který na něj vedla StB, nebo zprávy o zdravotním stavu za poslední tři roky. Co vše na sebe prozradil?

Kandidát na prezidenta Michal Horáček. foto:  Dan Materna, MAFRA

458 - souhrnná hodnota Horáčkova majetku v milionech korun.

170 - má uloženo na bankovních účtech, z toho 157 milionů v Československé obchodní bance. Přes deset milionů má na účtu v ING bance, další statisíce pak v Komerční bance a České spořitelně.

Michal Horáček oznámil kandidaturu na Hrad. Má být ‚radikálně transparentní‘

109 - tolik milionů drží spoluzakladatel sázkové kanceláře Fortuna v takzvaných „vlastních finančních instrumentech“. Dost pravděpodobně jde o podílové fondy, akcie či dluhopisy.

65 - takovou sumu v milionech korun vložil do společnosti Pioneer Investments, investiční skupiny, jež se zaměřuje na spravování majetku svých klientů.

45 - zhruba takovou hodnotu v milionech korun má Horáčkova sbírka uměleckých děl. Podle Horáčka jde však jen o tržní odhad.

42 - část jeho majetku tvoří nemovitosti za více než 42 milionů korun. V Roudnici nad Labem vlastní nemovitosti v celkové hodnotě 31,5 milionu korun. V obci Záříčí má společně s manželkou nemovitost za 11 milionů. I v tomto případě jde pouze o tržní odhad.

Horáček během tiskové konference oznámil kandidaturu na prezidenta.
Michal Horáček se svým týmem.

20 - zhruba v tolika letech začal autor několika hudebních hitů s kouřením. Podobný počet cigaret dodnes denně vykouří. Pivo a tvrdý alkohol skoro nepije. Výjimečně dvě deci vína.

17 - téměř tolik milionů tvoří pohledávky vůči ostatním subjektům. Přes 15 milionů půjčil spolku České kulturní projekty, milion a půl zase kolegyni na pořízení bytu.

11 - částka v milionech, kterou vložil Horáček na transparentní účet, z nějž hodlá financovat svou prezidentskou kampaň. Cizí finanční pomoc odmítá.

3 - počet automobilů, které zdobí jeho vozový park. Vozidlo značky Maybach z roku 2004 vyšlo zhruba na tři miliony. V garáži ovšem nalezneme i starší kousky: Mercedes z roku 1997 a Jaguar vyrobený o rok dříve. Oba v celkové hodnotě asi 200 tisíc korun.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat