Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tiskovou mluvčí projektu Sčítání 2021 se stala bývalá moderátorka Jolana Voldánová

Česko

  12:10aktualizováno  12:15
Praha - Tiskovou mluvčí a tváří projektu Sčítání 2021 se stala bývalá televizní moderátorka Jolana Voldánová. Ve středu o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ), který sčítání lidu, domů a bytů organizuje. Konat se bude příští rok od 27. března do 11. května.

Voldánová se znovu objeví na obrazovce, bude moderovat charitu. foto: MAFRA - Lenka Hatašová

Kromě standardního mediálního servisu se bude Voldánová podílet i na přípravě a realizaci komunikační strategie sčítání. „Je ostřílenou profesionálkou, jejíž zkušenosti budou pro projekt Sčítání 2021 jednoznačným přínosem. Jsem rád, že se rozhodla využít naší nabídky, a stává se důležitou součástí komunikačního týmu největšího statistického šetření v zemi,“ uvedl předseda ČSÚ Marek Rojíček.

Sněmovna schválila nová pravidla pro sčítání lidu v příštím roce. Bude se odpovídat na méně otázek

Voldánová, která byla 18 let jednou z tváří hlavní zpravodajské relace České televize, chce přesvědčit veřejnost, že sčítání není pouze zákonná povinnost, ale velmi smysluplná akce. „Bude zajímavé zjistit, jak jsme se od posledního sčítání změnili, jak se nám v téhle zemi žije a s čím bychom potřebovali pomoct,“ vysvětlila.

Voldánová začala profesní dráhu ve veřejnoprávním rozhlase, odkud po čtyřech letech přešla do České televize. Po odchodu z ní se věnovala moderování společenských i odborných akcí, pravidelně vede mediální tréninky, kurzy krizové komunikace a firemní workshopy.

Česká televize je v exekuci. S Unií obhájců prohrála spor o informace k diskuznímu pořadu

Projekt sčítání se koná jednou za 10 let. Jeho cílem je získání přesných a aktuálních dat, která slouží k efektivnějšímu plánování mnoha aspektů veřejného života včetně vzdělávání, zdravotní a sociální péče či integrovaného záchranného systému.

Sčítání 2021 je primárně připravováno jako on-line. Uskuteční se prostřednictvím webových stránek, mobilní aplikace a tradiční metodou sčítacích komisařů. Kromě toho bude možné formulář vyplnit na 800 vybraných poštách nebo jej odeslat úřadu poštou. Výsledky budou podle Rojíčka známé na přelomu let 2021 a 2022.

Autor:

Mohlo by vás zajímat