Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

U Moravské Nové Vsi hoří skládka polámaných stromů a suti. Na místě je sedm jednotek hasičů

Česko

  13:45
Moravská Nová Ves (Břeclavsko) - Moravské Nové Vsi, kterou ve čtvrtek večer zasáhly bouře a zničily domy i stromy, začala v úterý odpoledne hořet skládka s bioodpadem a sutí. Na místě je sedm jednotek hasičů, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj se podařilo zabránit rozšíření na blízkou solární elektrárnu. Nikdo se nezranil.

U obce je skládka, kam lidé odvážejí větrem polámané stromy a stavební suť. „Je tady hromada odpadu, převážně bioodpad jako větve a kmeny zničené po tornádu. Zasažená plocha požárem je odhadem 50 na 30 metrů,“ uvedl Mikoška.

Mezi obcemi Moravská Nová Ves a Hrušky vyrůstá po tornádu obří skládka sutě
25.6.2021, JÍŽNÍ MORAVA, vesnice postižené živelnou katastrofou tornáda. Na...

Podle něj mají hasiči situaci pod kontrolou. „Poblíž je solární elektrárna, ale právě z té strany se nám to podařilo podchytit, aby se to nerozšířilo. Zatím těžko říct, proč začalo hořet,“ dodal mluvčí.

Bouřky s kroupami o velikosti míčků a tornádem o rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu zasáhly Břeclavsko a Hodonínsko ve čtvrtek večer. Nejvíce Moravskou Novou Ves, Hrušky, Mikulčice, Lužice a Hodonín. Zničily 1200 domů a vyžádaly si šest obětí. V okolí zasažených obcí je několik provizorních skládek odpadu, kam lidé odvážejí jak zničené stromy, tak stavební suť z domů.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...