10. srpna 2018 10:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Po silnici se muž se zákazem řízení řítil 200 km/h, divokou jízdu zakončil na střeše na kolejích

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Řidič jízdu nezvládl a převrátil auto do kolejiště. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řidič jízdu nezvládl a převrátil auto do kolejiště. | foto: Web Policie ČR - KŘP Pardubického kraje

SVITAVY Policie začala vyšetřovat případ 30letého muže, který ujížděl policejní kontrole chvílemi i dvousetkilometrovou rychlostí a bezprostředně ohrožoval silniční provoz. Aby policistům ujel, vjel na vlakové nádraží, kde jízdu nezvládl a s vozidlem se převrátil na střechu na nejbližší kolej. Informovalo o tom ve středu na svých stránkách Krajské ředitelství policie Pardubického kraje.

Řidič vozidla VW Passat jel i po opakovaném zákazu řízení po silnici mezi obcemi Svitavy a Litomyšl místy i dvousetkilometrovou rychlostí, v Litomyšli pak vjel na betonovou rampu u kolejiště, kde se následně s autem převrátil. Muž poté z místa nehody utekl, auto neschopné další jízdy zůstalo ležet v kolejišti, kde ohrožovalo běžný vlakový provoz. Hrozil tak střet s projíždějícím vlakem, ke kterému však nedošlo.

Obviněný jel místy i dvousetkilometrovou rychlostí a ohrožoval silniční provoz.
30letý řidič z místa činu utekl.

Pachatel byl dopaden po několika dnech v Moravské Třebové. Při zadržení u něj bylo nalezeno několik sáčků s bílou krystalickou látkou, která byla podle první expertizy pozitivní na metamfetamin, látku charakteristickou pro pervitin, píše na svém webu KŘP Pardubického kraje. 

Muž je trestně stíhán současně za trestné činy obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nedovolení výroba a jiné nakládání s omamnými látkami. Obviněnému hrozí až 10 let odnětí svobody.

Tereza Štěpařová
  • 2Diskuse
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.