14. února 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ujížděl opilý ve Fabii před policisty. Pak se zamkl a předstíral, že spí

Spící řidič - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spící řidič - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Začátkem ledna zvolil řidič zjevně pod vlivem alkoholu zajímavou taktiku, aby se vyhnul trestu. Při ujíždění před policisty se svou Škodou Fabií náhle zastavil, zamkl se a předstíral, že spí. Když policisté ztratili trpělivost, rozbili okno vozidla a muže vytáhli ven. Ten jim oznámil, že si na jejich postup bude stěžovat.

Čtvrtého ledna ujížděl před policejní hlídkou muž ve voze Škoda Fabia ulicemi Benešova. Policisté ho totiž několik chvil před tím viděli, jak na křižovatce nezastavil u značky s nápisem STOP. Policejní hlídka se ho tedy rozhodla dojet a zkontrolovat.

Když ale muž hlídku zpozoroval, šlápl na plyn a pokusil se jí ujet. Brzy ale pochopil, že se mu to zřejmě nepovede a rozhodl se pro kreativní řešení. V ulici Červené vršky zastavil na parkovišti a po vypnutí motoru se přesunul na místo spolujezdce, kde předstíral spánek.

„To už policisté stáli za ním a celé jeho jednání viděli. Nikdo další ve vozidle nebyl. Na jejich pokyny, aby z vozidla vystoupil a prokázal jim svoji totožnost, ale nijak nereagoval,“ popsala mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Policisté muže několikrát vyzvali, ať z auta vystoupí, ten je však zcela reagoval. Přistoupili proto k k rozbití okna vozidla, které vytloukli za pomocí teleskopického obušku. Následovala série hmatů a chvatů, za jejíž pomocí ho dostali ven.

„Na vyzvání jim předložil občanský průkaz a doklady k vozidlu. O řidičském průkazu ale tento čtyřicetiletý muž tvrdil, že jej nemá u sebe. Vzhledem k tomu, že z něj byl silně cítit alkohol, vyzvali ho, aby se podrobil orientační dechové zkoušce,“ uvedla Stulíková. Tu však muž odmítl, stejně dopadli muži zákona s výzvou k odběru krve na lékařském vyšetření. orientační test na drogy byl u ujíždějícího muže negativní.

Zatímco policisté vypisovali hlášení o přestupku, stihl jim muž oznámit, že si na jejich postup bude stěžovat. Zatím však stížnost na zásah policistů od nikoho nepřišla. Muži hrozí až padesáti tisícová pokuta a zákaz řízení až na dva roky.

mbMichal Bernáth

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz