20. března 2014 16:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Úplná blbost, odrazil Babiš ohlášenou výměnu spravedlnosti za zdravotnictví

Andrej Babiš. Lídr hnutí ANO 2011. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš. Lídr hnutí ANO 2011. | foto: ČTK

PRAHA Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítl spekulace o vládní rošádě mezi rezorty zdravotnictví a spravedlnosti.

Rezort spravedlnosti vede Helena Válková z hnutí ANO, zdravotnictví zase sociální demokrat Svatopluk Němeček. V kuloárech nicméně koluje informace, že nejsilnější strany koalice si úřady prohodí, podle TV Nova kvůli nespokojenosti s prací ministrů.

Babiš nicméně takové informace odmítá. "Je to úplná blbost," řekl serveru Lidovky.cz. Do sporu se přitom s Němečkem dostal kvůli stabilizaci zdravotnictví. Němeček jí chce dosáhnout navyšováním odvodů, zatímco podle Babiše lze najít peníze díky úsporám v rezortu. Babiš také chce mít své zástupce v dozorčích radách pojišťoven.

ČTĚTE TAKÉ:

Němeček plánuje uvolnit dvě miliardy z rozpočtových rezerv kvůli kompenzaci výpadků ze zrušení stokorunového poplatku za pobyt v nemocnici. Jeho plán na stabilizaci zdravotnictví počítá také s automatickou valorizací plateb za státní pojištěnce či odkupem nedobytných pohledávek zdravotních pojišťoven.

ogoOndřej Golis

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.