11. prosince 2017 18:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Usměj se na Zemana, připomínal si Okamura během řeči. Přepis i s poznámkou sdílel s fanoušky

Miloš Zeman promluvil na konferenci SPD. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman promluvil na konferenci SPD. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Na facebookovém profilu poslance a šéfa SPD Tomia Okamury se objevil přepis z jeho sobotního proslovu na celostátním sjezdu hnutí. Ve zveřejněném textu však zůstala upomínka, aby se Okamura na prezidenta Miloše Zemana v jednom momentu nezapomněl usmát.

Bez podstatné části médií, zato s prezidentem Milošem Zemanem. Na pražské Pankráci se v sobotu uskutečnila celostátní konference členů Svobody a přímé demokracie. A sjezd hnutí, které v říjnových volbách obdrželo necelých 11 procent hlasů, poctila svou návštěvou i současná hlava státu.

Že šlo pro SPD o důležitou událost, kdy chtěla vyzdvihnout prezidentovu dosavadní práci ve funkci, dokládá i proslov předsedy hnutí Tomia Okamury.

SPD na sjezdu rozhoduje, koho podpoří v prezidentské volbě.
SPD na sjezdu rozhoduje, koho podpoří v prezidentské volbě.

Jeho kompletní přepis nyní Tomio Okamura zveřejnil na svém Facebooku. V pasáži, v níž lídr partaje zmiňuje údajný negativní vztah s mainstreamovými médii, což prý mají se Zemanem společné, však zůstala poznámka v závorce, která byla zjevně určena jen pro oči předsedy SPD.

„Prezidentská volba není podle médií souboj osobností, které předkládají státnické vize - odpusťte pane prezidente upřímnost (usměj se na Zemana), ale je to boj dobrých antizemanovců proti zlému Zemanovi,“ stojí v jeho řeči.

11.prosince 2017 v 15:34, příspěvek archivován: 11.prosince 2017 v 17:58

Usměj se na Zemana aneb když už si aranžuješ i emoce, měl bys smazat poznámky, než je omylem překopíruješ na Facebook, @tomio_cz https://t.co/2Clv5X9cBl

Podle mluvčí strany Michaely Dolanské připravují veškeré projevy Tomia Okamury jeho poradci. „Finální formu a obsah následně pan předseda kontroluje,“ přiblížila serveru Lidovky.cz. Facebook pak Okamura spravuje převážně sám. 

Dehonestujete nás? Vstup zakázán

Sobotní sjezd SPD se uskutečnil bez přítomnosti zástupců několika médií, které hnutí odmítlo na konferenci pustit. Mluvčí okomentovala rozhodnutí slovy, že vybraná média informovala o hnutí dehonestujícím způsobem a nepsala o něm pravdivě.

„Těší nás Váš zájem. Bohužel v případě Vašeho média nemáme důvěru o objektivitě zpravodajství, a proto Vašemu médiu akreditaci zamítáme,“ přišel email do redakce Lidových novin.

Na seznamu sdělovacích prostředků, které na sjezd nebyly akreditovány, byly vedle LN a serveru Lidovky.cz také deník Blesk, pořad 168 hodin České televize či média spadající pod vydavatelství Economia, tedy například Aktuálně.cz, Hospodářské noviny či týdeník Respekt.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz