Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Útok na komunitní centrum Klinika: maskovaní lidé zaútočili zápalnými lahvemi

Česko

  20:17aktualizováno  21:31
Na žižkovské autonomní centrum Klinika zaútočila zatím neznámá skupina. Podle policie hodila do objektu zápalné lahve. Záchranka ošetřila jednoho zraněného, na místě zasahovali hasiči. Sociální centrum mimo jiné pořádalo sbírku pro uprchlíky.

Policie vyšetřuje útok dvaceti maskovaných lidí zápalnými lahvemi na žižkovské centrum Klinika, které pomáhá uprchlíkům foto:  Petr Topič, MAFRA

Pojeďte na Kliniku, je nás tady málo a nejspíš se něco chystá. Zpráva, která oběhla lidi spojené s komunitním centrem v Jeseniově ulici, se objevila krátce po demonstraci na podporu uprchlíkům na pražském Pohořelci.

„Zatím neznámá skupina zaútočila na kliniku kameny a dýmovnicí,“ řekl serveru Lidovky.cz Jakub Hein, spolupořadatel demonstrace na Pohořelci. „Nejspíš kámen zranil jednoho člověka, odvezla ho záchranka,“ doplnil. Na místě zasahovaly čtyři hasičské vozy, policie se nyní snaží sehnat svědectví.

Jeho verzi potvrdila serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Iveta Martínková. „O půl osmé večer jsme vyjížděli k požáru objektu bývalé kliniky v Jeseniově ulici,“ upřesnila Martínková. Policie podle ní pátrá po zhruba dvaceti útočnících. „Šlo o maskovanou skupinu, která do objektu po předchozí roztržce naházela zápalné lahve,“ popsala.

Na místě byli přítomni i policejní těžkooděnci.
První vážnější potyčka mezi příznivci a odpůrci migrace se odehrála odpoledne...

Podle jednoho ze svědků se ze skupiny ozvalo třeba: „Drž hubu, Arabe“. V místě byl podle něj velký zmatek. Podle policie zútočila na Kliniku skupina asi dvaceti maskovaných lidí. „Policie sbírala občanky svědků, na cestě je už i kriminálka,“ popsal Hein.

V Praze se v sobotu na několika demonstracích sešli odpůrci i příznivci uprchlíků. Policie rešila konflikt, kdy maskovaní antiislamisté napadli skupinu podporovatelů uprchlíků v Thunovské ulici v Praze na Malé Straně. Vzduchem létaly klacky, kameny a lahve.

Sobotní demonstrace v Praze jsme sledovali on-line:

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat