Středa 8. května 2024, Den vítězství

Úžasný Trenčín. Otočil sérii z 0:3 na 4:3

BRATISLAVA O raritu se postarali hokejisté Trenčína, kteří dokázali ve čtvrtfinále slovenské extraligy otočit proti Slovanu Bratislava sérii z 0:3 na 4:3 na zápasy.

Dukla takový obrat předvedla už podruhé, když před třemi roky v semifinále stejným způsobem otočila souboj s Martinem. Trenčín je prvním klubem, kterému se podobný počin podařil v elitních světových soutěžích podruhé.

V zámořské NHL došlo k obratu zdánlivě ztracené série po třech porážkách třikrát. V roce 1942 se to podařilo Torontu ve finále Stanleyova poháru proti Detroitu, v roce 1975 pak ve čtvrtfinále New York Islanders proti Pittsburghu a loni to v semifinále Východní konference dokázala Philadelphia s Bostonem. V Evropě předvedlo podobnou zarputilost ve čtvrtfinále švýcarské ligy v roce 2006 Lugano proti Ambri Piottě.

Na letošním obratu Trenčína měl velký podíl i český útočník Zdeněk Blatný, jenž čtyři minuty před koncem čtvrtého zápasu zařídil svou trefou vyrovnání, a následně Trenčín vyhrál na nájezdy.

Ve středu Dukla prohrávala na ledě Slovanu po první třetině 0:2. Blatný přihrál v 27. minutě na gól Alexandru Naurovovi a v 28. minutě už vedl Trenčín po trefách Jakuba Gašparoviče a Radoslava Tybora 3:2. Blatný nakonec potvrdil výsledek do prázdné branky.

„Hodně lidí nás odepisovalo a nevěřili, že to můžeme otočit. Ani já jsem o tom nebyl úplně přesvědčený, ale čtvrtý zápas jsem se snažil hrát do konce. Právě tam se to zlomilo. Jsem šťastný,“ řekl Blatný serveru Hokej.sk. „Nejdůležitější bylo, že jsme začali hrát jinak než v prvních třech zápasech.“ Blatný se přitom po třetím zápase zlobil, že takovým způsobem nemůžou hrát ani žáci. „Byli jsme dole a byl jsem frustrovaný. Něco podobného jsem nikdy nezažil. Jsem rád, že jsme se z toho poučili,“ doplnil.