14. února 2019 20:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V domě v Náchodě možná vybuchla varna drog, jedna žena zraněna

Žena z bytu, který byl v nejvyšším patře domu, skončila v péči zdravotnických... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena z bytu, který byl v nejvyšším patře domu, skončila v péči zdravotnických... | foto: ČTK

Náchod V panelovém domě v Pražské ulici v Náchodě ve čtvrtek odpoledne možná vybuchla varna drog. Hasiči krátce po výbuchu mluvili o explozi plynu. Žena z bytu skončila v péči zdravotnických záchranářů. „Jednou z vyšetřovacích verzí je exploze varny,“ řekla mluvčí policie Eva Prachařová. Dodala, že kriminalisté příčiny a okolnosti výbuchu vyšetřují. Hasiči škodu na zařízení bytu a zničených oknech odhadli na 200 000 korun.

V domě po výbuchu začalo hořet. Hasiči oheň rychle zlikvidovali. „Ke zjevné destrukci objektu nedošlo. Majitelka bytu si pozve na místo statika,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Obyvatele domu hasiči evakuovat nemuseli.

Nikdo jiný z okolních bytů ani z lidí venku před domem nebyl zraněn.
V panelovém domě v Pražské ulici v Náchodě vybuchla 14. února odpoledne...

Výbuch v bytě, který byl v nejvyšším patře domu, vyrazil okna i s rámy. Nikdo jiný z okolních bytů ani z lidí venku před domem nebyl zraněn.

Pražskou ulicí vede hlavní tranzitní silnice z Hradce Králové do Polska. Provoz na silnici policie kvůli odklízení následků exploze asi na 20 minut zastavila.

ČTK

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem
Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako Ponožkový den. Podpořit lidi s tímto postižením může každý. Stačí si obléknout veselé ponožky a hlavně každou jinou.

Najdete na Lidovky.cz