21. září 2018 22:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Drnovicích vyhořel kulturní dům, škoda se odhaduje na 20 milionů korun

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Hasiči zasahují u požáru budovy kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči zasahují u požáru budovy kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. | foto: ČTK

DRNOVICE (VYŠKOVSKO) Střechu kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku v pátek zničil požár, část se propadla do sálu. Škoda činí nejméně 20 milionů korun, nikdo se nezranil. Vyšetřování příčin potrvá dny, možná týdny, uvedl v pátek večer mluvčí hasičů Petr Příkaský. Hasiči zůstanou v Drnovicích celou noc, budou dohlížet nad požářištěm a dohašovat ohniska.

K plamenům šlehajícím ze střechy kulturního domu vyrazili hasiči kolem 11:30. Postupně vyhlásili třetí ze čtyř stupňů poplachu, na místě byly desítky hasičů z 21 jednotek, chemická laboratoř i statik.

Požár zasáhl střechu budovy, půdní prostory, které se propadly do sálu, i velkou část interiéru. Hasiči dostali plameny pod kontrolu ve 14:36, hasili ale až do pozdního večera. Požár omezil i dopravu v obci.

Kvůli vypnuté elektřině nefungoval v obci rozhlas.
Budova kulturního domu pochází z roku 1951.

Kulturní dům stojí ve středu Drnovic hned vedle obecního úřadu. „Proto jsme museli vypnout elektřinu jak v kulturním domě, tak v budově obecního úřadu. Nejde tak obecní rozhlas. Kdyby šel, vyhlásili bychom, aby lidé zbytečně nevětrali. Ale snad to pochopili sami,“ řekl místostarosta obce Jiří Dvořák. Zaměstnanci museli kvůli požáru opustit obecní úřad.

Podle prvního odhadu majitelů objektu by se škoda mohla pohybovat kolem 20 milionů korun. Je však možné, že se bude zvyšovat, uvedl Příkaský.

Kulturní dům otevřeli v Drnovicích podle webu obce v roce 1951, od té doby se v něm vystřídalo mnoho známých zpěváků a kapel, například Olympic, Arakain, Kabát, Citron, Team nebo Karel Gott či Jiří Korn.

Třetí stupeň požárního poplachu se vyhlašuje, pokud požár ohrožuje části obce nebo areálu podniku nebo například víc než 100 a nejvýš 1000 lidí. Nejzávažnější poplachový stupeň je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

ČTK
  • 1Diskuse