25. června 2018 15:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V hotelu na Rychnovsku byla nalezena trhavinu, pyrotechnik ji zneškodnil. Akce proběhla bez škod

V hotelu na Rychnovsku našli trhavinu, pyrotechnik ji zneškodnil | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V hotelu na Rychnovsku našli trhavinu, pyrotechnik ji zneškodnil | foto: Policie ČR

POTŠTEJN (RYCHNOVSKO) Majitel restaurace a hotelu Slávie v Potštejně na Rychnovsku v pondělí ráno našel v kanceláři průmyslovou trhavinu. Přivolaná policie uzavřela okolí a z hotelu evakuovala sedm lidí. Pyrotechnik si výbušninu vyzvedl a zneškodnil. Policisté nyní vyšetřují, jak se výbušnina do hotelu dostala. Uvedl to server iDNES.

„Zjišťujeme, zda tam předmět někdo zapomněl, zda šlo o nedbalost nebo jestli tam dal trhavinu někdo úmyslně,“ uvedla mluvčí policie. Majitel hotelu Milan Hostinský se k nálezu trhaviny blíže nevyjádřil. „Něco jsem ráno našel, tak jsem zavolal policii. Nebylo to nástražné výbušné zařízení,“ uvedl. Nalezená trhavina se podle policie používá například v dolech, lomech nebo při demolicích.

Policie v tiskové zprávě uvedla, že jí nález trhaviny oznámen po 08:30. Při nakládání trhaviny do speciálního vozidla policie zastavila provoz i na frekventované silnici I/14. „Pyrotechnici pak za asistence policie a hasičů nalezenou průmyslovou trhavinu na odlehlém bezpečném místě zneškodnili,“ uvedla mluvčí policie. Vše se obešlo bez škody na majetku a bez zranění. Policejní akce skončila před 13:30.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz