29. dubna 2018 12:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Cizinec se zřítil do Hranické propasti, spadl z prudkého srázu

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Wikipedia

HRANICE/PŘEROVSKO V Hranické propasti u Hranic na Přerovsku zemřel v sobotu člověk. Zřítil se z prudkého srázu několik desítek metrů dolů a když se mu hasiči snažili pomoci, nalezli ho již bez známek života. Řekl mluvčí Zdeněk Hošák. Na místo neštěstí letěl ještě vrtulník letecké záchranné služby, návštěvníkovi vyhledávaného turistického místa však již nebylo pomoci. Podle policie šlo o jednatřicetiletého cizince, okolnosti tragédie se vyšetřují.

„Podle hovoru převzatém v centru tísňového volání osoba při návštěvě místa neopatrností upadla prudkým srázem dolů. K místu ihned vyrazily profesionální jednotky požárních stanic Hranice a Přerov, včetně specialistů pro lezeckou činnost a také nedaleká dobrovolná jednotka z Hranic,“ popsal mluvčí hasičů.

K místu, kde měl návštěvník propasti spadnout, se spustil hasič - lezec s dobrou místní znalostí. „Bohužel zde po chvíli našel osobu bez známek života. Hasiči k místu dopravili pomocí lezecké výbavy i lékaře přivolané letecké záchranné služby, ten potvrdil úmrtí,“ dodal Hošák.

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Okolnosti tragédie policisté vyšetřují. „Okolnosti pádu šetříme, byla tam nařízena soudní pitva,“ řekla v neděli krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Hranická propast leží na pravém břehu Bečvy v národní přírodní rezervaci Hůrka u Hranic v katastru města Hranice. Propast je v Hranickém krasu nedaleko veřejnosti přístupných Zbrašovských aragonitových jeskyní. Hloubka suché části propasti je 69,5 metru. V září 2016 potvrdil výzkum česko-polské expedice, že propast je s hloubkou 404 metrů pod hladinou vody nejhlubší zatopenou jeskyní na světě. Hloubku změřili pomocí robota, dna přitom stále ještě nedosáhl.

ČTK
J. Novák 567 Jo, adrenalín je prostě adrenalín... 5:17 30.4.2018
p. vojvodík b.b co tam dělal? 21:36 29.4.2018

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz