31. července 2019 10:13, aktualizováno  14:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Humpolci najelo auto do kočárku se dvěma dětmi. Jedno zemřelo, druhé je ve vážném stavu v nemocnici

Záchranná služba- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranná služba- ilustrační | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

Humpolec (Pelhřimovsko) V Humpolci ve středu najelo osobní auto do dětského kočárku, ve kterém se vezly dvě děti. Jedno z nich zemřelo, druhé je ve vážném stavu v nemocnici, sdělila mluvčí policie Dana Čírtková. Nehoda se stala v klidné části města v Hradské ulici vedoucí k parku s dětským hřištěm. Policie se o ní dozvěděla v 8:45. Podle Čírtkové se nehoda stala mimo přechod pro chodce.

Těžce zraněné dítě přepravil do nemocnice vrtulník. Na místě zdravotníci ošetřili i lehce zraněnou dospělou osobu, následně ji převezli do pelhřimovské nemocnice, řekl Petr Novotný z Krajské záchranné služby Kraje Vysočina. Policie původně uvedla, že se nikdo další nezranil.

Osobní auto řídil čtyřiapadesátiletý muž. „Dechová zkouška u něj byla negativní,“ řekla Čírtková. Okolnosti nehody policie dál zjišťuje. Žádné závěry o průběhu nehody policie zatím nesdělila.

Místo, kde se tragédie stala, překvapila humpoleckého místostarostu Vlastimila Bruknera (KDU-ČSL). „Je to klidné místo, kde auta téměř nejezdí nebo jen minimálně. Je pravda, že tam nejsou chodníky, ale je to přehledné, klidné místo, běžně tam běhají děti, lidé chodí do parku, venčí se tam psi,“ řekl místostarosta. Silnice ústí do parku, kde je podle Bruknera zákazová značka a vjíždět tam smí jen auta technických služeb. Nedaleko od místa nehody je základní škola a před ní na vozovce zpomalovací prahy.

ČTK

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?