Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V karlovarské aréně hořelo. Šampionát basketbalistek ale není ohrožen

Česko

  15:13aktualizováno  18:39
KARLOVY VARY - V podzemních garážích karlovarské KV Areny vypukl v pondělí odpoledne požár. Mistrovství světa v basketbalu žen, které tam má od zítřka pokračovat, ale není ohroženo. Zápasy se odehrají podle původních plánů.

Karlovarká KV Arena v plamenech. foto: ČTK

"Požár už je uhašen. Hasiči se nyní snaží odvětrat černý kouř, který se v garážích drží," uvedl pro Lidovky.cz ředitel společnosti KV Arena Jan Řezáč. Díky přetlakovým ventilátorům už kouř z podzemních prostor téměř zmizel.

Podle PR manažera MS basketbalistek Petra Kováře ale zápasy v hale proběhnou. "V žádném případě není šampionát ohrožen. Pracuje se na odstranění veškerých problémů způsobených požárem elektroinstalace," ujistil Kovář. Podle něj by měla brzy začít opět fungovat i klimatizace haly.

Tréninky dnes v Lokomotivě

Jediné, co se podle Kováře v programu MS mění, jsou dnešní tréninky týmů, které se v KV Areně zítra utkají o 13. - 16. místo. Na zítřejší souboje se připravují v karlovarské hale Lokomotiva.

Požár propukl po 14. hodině, evakuovány byly desítky lidí, kteří museli být evakuováni. Jeden člověk se nadýchal kouře a byl převezen do nemocnice.

Zřejmě shořelo několik aut. Požár se podařilo zlikvidovat během půldruhé hodiny a ze suterénu se už dál do objektu nerozšířil. Není ale zatím jasné, co požár způsobilo.

Podle Řezáče je hlavní aréna v pořádku. Halu ale prohlédne ještě statik, aby posoudil, zda požár nezpůsobil větší škody, které by mohly ohrozit další průběh šampionátu basketbalistek. V hale se má začít hrát už zítra od 17 hodin.

Podle mluvčího společnosti Lukáše Pokorného bylo ohnisko požáru v garážích pod tréninkovou halou. Naštěstí ale zafungovalo dobře bezpečnostní zařízení s čidly a včas se spustil poplach.

V suterénu pravděpodobně hořely také nějaké kabely. Tomu by mohl odpovídat hustý černý dým, který odtud vycházel, podotkl. "Teď počkáme, až vyšetřovatelé dokončí svou práci," konstatoval jednatel společnosti KV Arena Jiří Hejda.Požár v podzemních garážích arény zkomplikoval dopravní situaci v Karlových Varech. Policie uzavřela preventivně veškeré komunikace v blízkosti haly a dopravu odkláněla na objízdné trasy.

V karlovarské multifunkční aréně skončila o víkendu hlavní část přípravných prací před zápasy finálové skupiny basketbalového mistrovství světa žen. Šampionát se do Varů zítra částečně přesouvá z Brna a Ostravy. Vyvrcholí 3. října finálem a zápasem o třetí místo.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!