18. dubna 2017 7:31, aktualizováno  8:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na mnoha místech v Česku od rána sněží. Teploty kolem nuly a silnice kloužou

Velikonoční víkend ukončilo prudké ochlazení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velikonoční víkend ukončilo prudké ochlazení. | foto: ČTK

Na několika místech po České republice od úterního rána sněží. Auta, která už řidiči přezuli na letní pneumatiky, mohou mít problémy, upozorňují silničáři. Staly se také první nehody. Teploty v několika krajích se pohybují jen lehce nad nulou.

V Karlovarském kraji v úterý od časného rána sněží. Sníh na mnoha místech zůstává na silnicích ležet. Také policisté varují před špatnou sjízdností silnic. „Na silnici I/6 u Bochova je havárie osobního auta s lehkým zraněním. Zřejmě vlivem povětrnostních podmínek. Auto skončilo mimo komunikaci,“ uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Sníh se v Karlovarském kraji objevil už v neděli a v pondělí, sněžilo ale jen ve vyšších polohách a sníh na silnicích nevydržel. V úterý už sněží na většině území kraje. Se sněhem musejí řidiči počítat i na hlavním tahu krajem, na dálnici D6. Ve vyšších polohách jsou silnice zasněžené.

Sněží i na Olomoucku a Královéhradecku

Vrstva sněhu leží na vozovkách i v nejvyšších polohách Královéhradeckého kraje, motoristé v úterý musejí se sněhem počítat například při jízdě přes hřeben Orlických hor či v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Všechny silnice jsou však se zvýšenou opatrností sjízdné, řekl technický náměstek královéhradeckých silničářů Přemysl Noháček.

Silničáři v úterý ráno vyrazili do terénu také na severu Olomouckého kraje. Zasahovali na Rejvízu i na Červenohorském sedle, kde napadlo přes pět centimetrů sněhu, řekl dispečer jesenické správy silnic. Se stroji vyjeli do terénu i jejich kolegové z šumperské strany. Kvůli návratu zimního počasí museli silničáři vrátit techniku do zimního provozu, řada sypačů už byla přestavěna na letní sezonu.

Velikonoční víkend ukončilo prudké ochlazení.
Pod sněhem je i velikonoční výzdoba.

Sněhové jazyky se v úterý místy tvoří ve vyšších polohách Ústeckého kraje. Silničáři nabádají k opatrnosti. Se sněhem musejí řidiči počítat i na dálnici D8, uvádí policejní web.

V Krušných horách napadlo od pondělí několik centimetrů sněhu. Mezi 65. a 92. kilometrem dálnice D8 se mohou v polohách nad 300 metrů tvořit sněhové jazyky. Dálnice je sjízdná se zvýšenou opatrností. V kraji se od rána stalo několik nehod, neměly ale závažné následky.

Ostatní silnice prvních tříd jsou sjízdné, i tady ale silničáři doporučují opatrnost. Silnice jsou po chemickém ošetření, místy padá déšť se sněhem a je mlhavo.

V Moravskoslezském kraji museli silničáři v úterý časně ráno vyjíždět kvůli sněhu pouze na Frýdecko-Místecku, v okolí přehrady Šance nedaleko Bílé. Kvůli předpovědi meteorologů a avizovanému sněžení jsou ale silničáři v pohotovosti, řekla v úterý mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Simona Součková.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz