27. února 2017 11:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Kbelské ulici v Praze se srazil autobus a dvě nákladní auta: 8 zraněných

Nehoda autobusu v Kbelské ulici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda autobusu v Kbelské ulici. | foto: ZZS HMP

PRAHA Hasiči ze Satalic, Smíchova a Holešovic zasahují u střetu dvou nákladních vozidel s autobusem. Při nehodě bylo zraněno osm lidí z autobusu, včetně řidiče, který byl ve vozidle zaklíněn a utrpěl vážná zranění nohou. Silnice byla zhruba hodinu uzavřena, v 11:15 byl provoz uvolněn jedním jízdním pruhem.

Nehoda se stala kolem 10:00 před sjezdem na Mladoboleslavskou ulici. Podle mluvčího záchranné služby Dominika Horna autobus narazil do nákladního auta jedoucího před ním, když řidič kamionu zabrzdil. Další kamion pak do autobusu narazil zezadu. Při srážce byla vážně poškozena řidičova kabina autobusu a muže museli vyprostit hasiči, uvedl Horn.

Nárazem poničený autobus.
Na místě zasahovala policie.

Zraněného řidiče záchranáři přepravili na anesteziologicko - resuscitační oddělení pražské vinohradské nemocnice. „Zranění nebyla natolik vážná, abychom ho museli uvést do umělého spánku,“ řekl Horn. Sedm lehce zraněných cizinců záchranáři rozvezli na úrazové ambulance, tři do vinohradské nemocnice a čtyři do nemocnice Na Bulovce. Podle mluvčího záchranky utrpěli zranění hlavy, hrudníku a rukou, která souvisí s tím, že při nehodě narazili do sedadel před sebou.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz