Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Krkonoších se srazili dva lyžaři, skončili v bezvědomí. Jednoho odvezl vrtulník

Česko

  12:01
Špindlerův Mlýn - Na sjezdovce v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších se v pondělí dopoledne srazili šedesátiletý muž a mladá žena, oba utrpěli otřes mozku a skončili v bezvědomí. Muže s podezřením na poranění hrudníku převezl vrtulník na traumacentrum hradecké fakultní nemocnice. Ženu po ošetření převezla sanitka na chirurgickou ambulanci do Vrchlabí. Sdělil mluvčí hradecké zdravotnické záchranné služby Ivo Novák.

Vrtulník záchranářů - Ilustrační foto foto: Týdeník policie

Lyžaři se srazili ve vysoké rychlosti. „Stav zraněného muže si dokonce vyžádal krátkodobé zahájení neodkladné resuscitace, kterou prováděla lékařka, která náhodou lyžovala na stejné sjezdovce,“ uvedl Novák. Péči zraněným následně poskytli záchranáři horské služby, kteří oba zraněné převezli na dostupnější místo u dojezdu sjezdovek.
Když si zraněné přebírali zdravotničtí záchranáři, byli životní funkce obou zraněných již stabilní. „Od závažnějších následků zřejmě oba lyžaře ochránila ochranná přilba,“ uvedl Novák.

Záchranáři ve Špindlerově Mlýně zasahovali i v neděli. Na sjezdovce tam čtyřletou dívku srazil dospělý lyžař. „Zraněná musela být po ošetření převezena do traumacentra k vyloučení zranění břicha,“ uvedl Novák.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!