Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V O2 universum se bude očkovat, Ústřední vojenská nemocnice podepsala smlouvu s majitelem

Komplex O2 universum. foto: ČTK

Praha - V hale O2 universum může vzniknout velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Zástupci firmy Bestsport a Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) podepsali smlouvu o nájmu. Smlouva je uzavřená do 31. července 2021 s možností prodloužení. Uvedli to mluvčí ÚVN Jitka Zinke a Betsport Jakub Špetlík.
  14:04

V plánu je očkovat až 10 000 lidí denně. Náklady na vybudování centra jsou podle lednového odhadu 11,8 milionu korun. Velkokapacitní očkovací centrum chystá v kongresovém centru Praha (KCP) také pražský magistrát.

Nájemné v hale bude činit 1000 korun za celou dobu trvání nájmu „Dohodli jsme se také na tom, že budou hrazeny prokazatelné náklady na služby, které O2 universum pomůže pro chod vakcinačního centra zajistit, jako například úklid společných prostor, ostrahu, akreditační služby, stravu pro personál očkovacího centra a další. Budou taktéž hrazeny náklady na teplo, potažmo chlazení, spotřebu vody a elektrické energie spojené výhradně s provozováním vakcinačního centra,“ uvedl ředitel ÚVN Miroslav Zavoral.

Komplex O2 universum.
Komplex O2 universum.

V současné době pokračují přípravy na provozování centra. Odborné pracovní skupiny ÚVN připravují logistické zabezpečení a shání personál. IT odborníci potom vyvíjejí aplikaci a její propojení na další systémy. Nemocnice společně s integrovaným záchranným systémem řeší bezpečnost v centru.

Komplex O2 universum navazuje na O2 arenu z jižní strany, má rozlohu téměř 50.000 metrů čtverečních ve čtyřech podlažích. Největší sál má kapacitu 4500 lidí. Halu vlastní a provozuje společnost Bestsport, která je členem skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. O vybudování očkovacího centra rozhodla vláda ve druhé polovině letošního ledna.

Očkovací centrum v hlavním městě vybudoval rovněž magistrát. Zřízená jsou v poliklinice ve Spálené ulici a v Městské nemocnici následné péče ve Vysočanech. Další chystá město v Kongresovém centru Praha a zřizují je také některé městské části, když první dvě centra vznikla v Praze 9 a 8.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!