22. ledna 2014 9:03, aktualizováno  13:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Překvapivý zásah na České poště kvůli tendrům. Zatčeni 3 úředníci a 6 podnikatelů

Česká pošta- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pošta- ilustrační | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

PRAHA Na dvou pobočkách České pošty v Praze zasahují od rána policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Kvůli ovlivňování veřejných zakázek obvinili celkem devět osob, z toho tři zaměstnance pošty.

Policisté ráno před šestou hodinou přijeli do budovy hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze 1 a do bývalé centrály v Olšanské ulici na Žižkově.

Zdeněk Matula z Vrchního státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje, uvedl pro Lidovky.cz, že policie během akce obvinila devět lidí. "Tři obviněné osoby působily jakožto zástupci veřejného zadavatele, šest obviněných osob zastupovalo obchodní společnost," upřesnil Matula.

Pochybné stavební zakázky

Skupina je obviněná ze zločinů spojených se zadáváním veřejných zakázek. "Obvinění podle policejního orgánu jednali jako organizovaná skupina, která manipulovala s veřejnými zakázkami malého rozsahu na stavební práce," upřesnil státní zástupce.

"Potvrzujeme, že v několika objektech České pošty je policie, vyžádali si řadu dokumentů, samozřejmě jsme jim poskytli veškerou součinnost. Podle předběžných informací se jedná o vyšetřování činnosti našeho bývalého zaměstnance. V tuto chvíli nemáme další informace, událost proto nemůžeme blíže komentovat," řekl mluvčí pošty Ivo Mravinac.

Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták ráno serveru Lidovky.cz potvrdil, že zásah probíhá. "Od rána zasahujeme na několika místech, ale žádné další informace vám k tomu nemohu říct, protože akci dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, které si vyhradilo právo na poskytování jakýchkoli informací."

Státní podnik Česká pošta provozuje kolem 3200 poboček a zaměstnává přes 30 tisíc lidí. Roční tržby se pohybují kolem 20 miliard korun.

spaŠárka Pálková, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!