15. října 2012 13:59, aktualizováno  14:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Pomezí nad Ohří museli opravit výsledky voleb, komise chybovala

Hlasování - ilustrační fotka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlasování - ilustrační fotka | foto: Shutterstock

KARLOVY VARY Při sčítání hlasů z obecních voleb v Pomezí nad Ohří na Chebsku chybovala členka volební komise. Při zapisování výsledků do počítače omylem zaměnila dvě volební strany. Výsledky voleb tak musely být ještě v neděli upraveny, řekl novinářům tajemník chebské radnice Václav Sýkora.

V sedmičlenném zastupitelstvu podle opravených výsledků získalo Sdružení nezávislých kandidátů tři mandáty. Sdružení Hlas 2010 má po úpravě dva místo jednoho mandátu. A Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst má naopak místo dvou jen jednoho zastupitele. Jednoho zástupce bude mít v zastupitelstvu i sdružení Budoucnost.

"V Pomezí se konaly jak krajské, tak i obecní volby. Souběh obou voleb byl evidentně nešťastný. Komise toho měla dost," vysvětlil pochybení komise Sýkora. Opravené volební výsledky už jsou doplněny jak na portálu volby.cz, tak i na úřední desce chebského městského úřadu.

V Pomezí rozhodovalo 152 oprávněných voličů. Vítězné sdružení nezávislých od nich získalo 39,84 procenta hlasů. Účast ve volbách byla vysoká, nové zastupitele si přišlo za jediný den, který byl pro komunální volby vyhrazen, vybrat 78,29 procenta voličů. Na nové zastupitelstvo čekali v Pomezí od května, kdy původní opustili tři lidé, a přestalo tak být funkční.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!