Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Popelářský lis rozdrtil bezdomovce, který spal v kontejneru

Česko

  11:47aktualizováno  17:43
PRAHA - V Praze na Žižkově dopoledne zemřel muž, který přespával v kontejneru. Popeláři si ho nevšimli, vysypali nádobu do popelářského vozu a v něm muže rozdrtil lis. Řekla to mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. S největší pravděpodobností šlo podle ní o nešťastnou náhodu. Přesnou příčinu úmrtí určí lékař po pitvě.

Ilustrační foto foto: Lidové noviny

Muž, zřejmě bezdomovec, se podle Kropáčové začal ozývat, až když popeláři kontejner vysypali a začal pracovat lis. A to už bylo pozdě. Popeláři sice stroj zastavili, ale muž svým těžkým zraněním podlehl. Šlo o cizince narozeného v roce 1967. Neštěstí se stalo v ulici U Rajské zahrady.

Místo tragédie

Místo tragédie

Podobné se v Praze podle Kropáčové stalo za uplynulou zimu dvakrát. "Oni (bezdomovci) tam chodí přespávat do kontejnerů s papírem," uvedla. Popeláři se sice podle ní do kontejnerů dívají, než je nechají vysypat, ale bezdomovci bývají zahrabaní pod hromadami papíru, takže nejsou vidět.

Lidé z posádky popelářského vozu uvedli, že kontejner kontrolovali jako obvykle, ale muže v něm si nevšimli.

"Podle vyjádření posádky vozidla, do nějž byl obsah kontejneru vysypán, nebyl při standardní vizuální kontrole kontejneru zaznamenán žádný zvuk ani pohyb, který by na přítomnost živého člověka přikrytého vrstvou kartonu a papíru jakkoliv upozornil," napsala odpoledne společnost AVE CZ, která zajišťuje svoz a zpracování komunálního odpadu.

Firma v prohlášení uvedla, že tragédie lituje a že policii poskytuje součinnost při vyšetřování.

Autoři: ,

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat