Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V opuštěném domě V Sokolově umrzl bezdomovec

Česko

  9:46
SOKOLOV - V Sokolově umrzl muž, zřejmě bezdomovec. Našli ho ve vybydleném domě poblíž vlakového nádraží, informovala o tom karlovarská policejní mluvčí. Příčinu úmrtí devětačtyřicetiletého Slováka určí nařízená pitva. Za víkend je to druhá oběť mrazů na západě Čech.

Mrazy ohrožují především lidi bez domova, na fotce omrzlé ruce bezdomovce v Bukurešti. foto: Reuters

V sobotu umrzl v Plzni bezdomovec, který se schovával pod vchodovým schodištěm do jednoho z paneláků.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle mluvčí karlovarské krajské záchranné služby Barbory Silné vyjížděla posádka záchranářů do objektu dnes kolem 8:15. Muž prý žil v místě s několika dalšími lidmi. Viděli ho ještě v sobotu večer kolem 19:00, kdy s nimi povečeřel a údajně i popil.

Další případ přimrzlého jazyka k dopravní značce:

Záchranáři v Sokolově dnes ráno zasahovali také u dítěte, které olízlo jazykem dopravní značku a přimrzlo k ní. Podobný zásah absolvovali spolu s hasiči už v pátek, kdy v Chodově na Sokolovsku čtrnáctiletý chlapec olizoval sloupek dopravní značky a v patnáctistupňovém mrazu mu k němu přimrzl jazyk.

Na západě Čech bylo dnes nejchladněji v Šindelové na Sokolovsku, kde teplota klesla k minus 30,6 stupně.

Na ostatních místech regionu taková zima nebyla - v Železné Rudě na Šumavě bylo minus 19 stupňů, na Přimdě na Tachovsku minus 17,4, v Plzni - Bolevci minus 21,4, v Karlových Varech 22,3 stupně pod nulou a v Chebu minus 21,6 stupně, řekl Ivo Bohman z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat