17. března 2018 8:58, aktualizováno  15:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze sněží a mrzne, na okruhu se srazil kamion s autobusem

Na Pražském okruhu u Barrandova se 17. března kolem 09:00 převrátil kamion,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Pražském okruhu u Barrandova se 17. března kolem 09:00 převrátil kamion,... | foto: ČTK

PRAHA Na Pražském okruhu u Barrandova se v sobotu kolem 09:00 převrátil kamion, který převážel osobní auta. Nehoda se obešla bez zranění, několik hodin ale omezila provoz na dálnici v obou směrech a způsobila dlouhé kolony v okolí. Část převážených vozů vypadla do středových svodidel i do protisměru. Dálnice musela být nejdříve úplně uzavřena, po chvíli mohli řidiči objíždět nehodu odstavným pruhem.

Kolem poledne policisté úsek kvůli odklízení havarovaného kamionu znovu uzavřeli a dopravu odkláněli. Až před 15:00 byl provoz plně obnoven.

Nehoda se stala před nájezdem na plzeňskou dálnici D5 ve směru od sjezdu z Barrandova. „Část vozidel z návěsu spadla i do protisměru, zásah blokoval všechny jízdní pruhy ve směru na Plzeň. Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a zamezili dalšímu úniku nafty z poškozených nádrží kamionu, který vyprostí specializovaná firma,“ řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Už po čtvrté hodině ráno se na Pražském okruhu stala jiná nehoda - u Třebonic se srazil kamion s autobusem. Kamion zůstal zaklíněný na svodidlech, autobus byl na krajnici několik metrů dále. Hasiči vyprostili zraněného řidiče autobusu, kterého převzala do péče záchranná služba. Nikdo další v autobuse necestoval. V nemocnici skončil i řidič nákladního vozu. „Hasiči museli odčerpat asi 250 litrů nafty z poškozené nádrže kamionu a celkově zajistili místo nehody proti vzniku požáru,“ uvedl Kavka. Nehoda několik hodin blokovala jeden jízdní pruh.

V Praze přes noc napadl sníh a teploty klesly pod nulu. Řidiči musejí dávat pozor na rozbředlý sníh, námrazu či nárazový vítr.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!