Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
27. října 2016 9:42, aktualizováno  10:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze v noci hořela galvanovna, škoda je asi 60 milionů korun

Ve Štěrboholské ulici v Praze v noci na čtvrtek hořela galvanovna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve Štěrboholské ulici v Praze v noci na čtvrtek hořela galvanovna. | foto: Požáry.cz

PRAHA Ve Štěrboholské ulici v Praze v noci na čtvrtek hořela galvanovna. Jednoho člověka ošetřili zdravotníci, škoda je předběžně vyčíslena na 60 milionů korun. Hasiči během zásahu měřili únik nebezpečných látek do ovzduší, lidem z okolí ale nebezpečí nehrozilo, uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Požár byl podle ní z hlediska škody letos zřejmě druhý největší v hlavním městě.

Požár v objektu galvanovny ohlásilo čidlo krátce po 2:00, do hašení se postupně zapojilo 16 jednotek hasičů. Zasahovali v dýchací technice. „Nikomu ze zasahujících se nic nestalo. Zdravotnická záchranná služba si převzala do péče jednoho člena security služby objektu. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ uvedla Adamcová.

Mluvčí pražské záchranné služby Matěj Hříbal řekl, že z objektu bylo evakuováno pět lidí. Záchranáři se o ně postarali ve speciálním voze Atego, který má 12 přípojek k inhalaci kyslíku. „Starší muž, který se nadýchal zplodin hoření, byl převezen do nemocnice,“ doplnil.

V galvanovně byly tlakové lahve a zhruba šest metrů krychlových kyseliny chlorovodíkové a další chemikálie, uvedla mluvčí hasičů. Nebezpečí tak podle Adamcové představovaly nejen zplodiny hoření, ale i voda pod nohama hasičů, protože nebylo jasné, jaké všechny chemikálie se v galvanovně nacházejí.

Chemici hasičů měřením zjistili, že hasičská obuv zasahující ochrání. „Naměřené hodnoty úniku nebezpečných látek do ovzduší nepřekročily stanovené limity, nebezpečí lidem v okolí nehrozilo,“ doplnila mluvčí.

Hasiči dostali požár pod kontrolu ve 4:40. Od plamenů uchránili dva sousední objekty galvanovny, a to lakovnu a sklad kyanidu.

Větší než tento požár byl v Praze letos srpnový požár filmových dekorací na Barrandově, který způsobil až stomilionovou škodu. Kulisy historické Paříže pro americký seriál Knightfall o pronásledování a pádu templářských rytířů se filmaři po požáru rozhodli obnovit.

ČTK
Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!