26. října 2016 10:02, aktualizováno  12:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie evakuovala budovy na Brumlovce kvůli podezřelému zavazadlu

Sídlo společnosti O2 na pražské Brumlovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo společnosti O2 na pražské Brumlovce. | foto: PASSERINVEST

Praha Policie ve středu dopoledne evakuovala asi 400 lidí z kancelářské budovy na pražské Brumlovce kvůli podezřelému zavazadlu. Opuštěný kufřík našli kolemjdoucí na pěší lávce přes Vyskočilovu ulici. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka prověřil kufřík pyrotechnik, který v něm žádnou výbušninu nenašel.

Policie evakuovala kancelářskou budovu přibližně na půl hodiny. „Na místě policejní pyrotechnik prověřil opuštěný kufřík, ke kterému se nikdo nehlásil. Po jeho otevření zjistil, že je kufřík prázdný,“ uvedl Daněk.

Po dobu zásahu byla také přerušena autobusová doprava ve Vyskočilově ulici. Podle internetových stránek dopravního podniku byl provoz přerušen kolem půl desáté a trval přibližně půl hodiny. Přerušeny byly linky 118, 124, 170.

Na pražské Brumlovce se nachází několik kancelářských budov v Areálu BB centrum. Sídlí zde například Unicredit bank, telefonní operátor O2, ČEZ, automobilka Škoda nebo počítačový gigant Microsoft.

Podezřelý kufr prověřovali pyrotechnici také například 3. října večer ve Vodičkově ulici, což asi na hodinu omezilo provoz tramvají. V kufru byly tehdy pouze letáky. V červenci pak odložený kufr uzavřel zhruba na dvě hodiny stanici Můstek na lince metra A. Ani v tomto případě policisté v zavazadle nenašli nic podezřelého.

Evakuaci zažilo v úterý brněnské autobusové nádraží Zvonařka a obchodní centrum Vaňkovka s přilehlými ulicemi. Důvodem bylo anonymní oznámení o bombě. Zhruba po dvou hodinách policie všechna opatření zrušila, ve Vaňkovce zadržela dva podezřelé, bomba se nenašla.

pevPetr Vnouček, jkoJakub Kopřiva, ČTK