Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Hasiči dohašují ohniska požáru haly v pražské Uhříněvsi, lidé z okolí už mohou větrat

Hořící hala v Uhříněvsi. foto: Twitter/Hasiči Praha

V pražské Uhříněvsi hořela skladovací hala o ploše deset krát 30 metrů. Během požáru se částečně zřítila. Škoda činí odhadem asi 120 milionů korun. Na twitteru to uvedli pražští hasiči. Hasiči v pondělí ráno dohašovali ohniska požáru, který se v neděli odpoledne rozhořel v pražské Uhříněvsi. Lidé z okolí už mohou větrat.
  9:52

V neděli večer hasiči doporučili lidem, aby z preventivních důvodů nevětrali. Příčinu požáru dál zjišťují vyšetřovatelé hasičů i policie.

„Stále dohašujeme, používáme i výškovou techniku. V oblasti Uhříněvsi a Měcholup je již možné větrat. V 9:00 bude probíhat další měření,“ uvedli hasiči. Chemici měřili koncentrace škodlivin do obytných částí v okolí i v neděli, naměřili nulové hodnoty, uvedla večer mluvčí hasičů Lucie Jelínková.

K požáru haly s drogistickým zbožím vyjížděli hasiči v neděli kolem 17:00. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Po 19:00 dostali požár pod kontrolu. Podle policie bylo nutné evakuovat desítky lidí ze sousední haly. Na místě byli také z preventivních důvodů záchranáři, ošetřit museli pouze jednoho vyčerpaného hasiče. Zraněn nebyl nikdo. Škoda činí odhadem asi 120 milionů korun.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde je podle hasičů uskladněno drogistické zboží. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

Hořící hala se částečně zřítila. Nejprve se propadla část boční stěny a následně i střešní konstrukce. „Hydrantová síť nestíhá doplňovat cisterny, je proto zřízena kyvadlová doprava vody. Používáme i výškovou techniku,“ popsali hasiči zásah. Místo rovněž ze vzduchu monitoruje policejní vrtulník i dron hasičů.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat