26. srpna 2012 20:07, aktualizováno 27. 8 9:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze se propadla Prosecká ulice, auta tam nepojedou týdny

Kráter v Prosecké ulici | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kráter v Prosecké ulici | foto: ČTK

PRAHA Příčinou nedělního propadu vozovky v Prosecké ulici v Libni v Praze 8 bylo porušení kanalizační stoky vejčitého profilu, sdělil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný. Komunikace je nyní zcela neprůjezdná, opravy havárie potrvají asi tři týdny, dodala policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Propadlá vozovka je u křižovatky s ulicí Na Labuťce. Ulice Prosecká je zcela neprůjezdná od ulice Kundratka až po ulici Na Vyhlídce. "V místě jsou vyznačeny objízdné trasy," uvedla Rösslerová.

ČTĚTE TAKÉ:

Kráter má rozměry pět krát pět metrů, hluboký je asi tři metry. Kamerový průzkum stokové sítě podle Pokorného odhalil propadlé dno a porušeny jsou i boky stoky. "Z důvodu zpřístupnění místa poruchy dojde během dne k odklonění kanalizačního sběrače a dále bude také povolána externí firma s georadarem, pomocí kterého bude proveden další průzkum," sdělil Pokorný.

Pokud průzkum neodhalí další zásadní poškození, pak je možné, že bude provoz v Prosecké ulici částečně obnoven, dodal.

Vozovka se propadla v neděli v 17:30. Původně měl kráter rozměry asi 2,5 krát 2,5 metru, hluboký byl zhruba půl metru. Později se ale zvětšil.

Prosecká ulice v Libni

Prosecká ulice v Libni

Další díra
Na začátku prázdnin se pro změnu propadla vozovka na Evropské třídě. Příčinou tehdejšího propadu, kvůli němuž nejezdily na své trase tramvaje, byla voda, která do dutiny pod vozovkou natekla.

Asi čtyři metry širokou a pět metrů hlubokou díru, která zasáhla silnici na Evropské třídě směrem z centra a přilehlý tramvajový ostrůvek, zalili dělníci betonem. Odstraňování havárie trvalo týden.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!