26. dubna 2017 14:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Rakousku ukradl dodávku s přívěsem. V Praze ujížděl policii a utíkal, zastavil ho výstřel

Kradená rakouská dodávka byla plná nářadí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kradená rakouská dodávka byla plná nářadí. | foto: Týdeník Policie

PRAHA Rakouská policie informovala ve středu české policejní orgány o odcizení dodávky s přívěsem, která měla namířeno do Česka. Vozidlo zpozorovala jedna z pražských policejních hlídek, ale řidič nedbal výzev k zastavení a dal se na útěk. Policie proto musela přistoupit k výstražné palbě, která nakonec pachatele zastavila, uvedl Týdeník Policie.

Motorové vozidlo plné nářadí ukradl muž na území Rakouska a rozhodl se s ním prchnout do České republiky. Policie začala po vozidle pátrat v rámci běžného výkonu služby. Brzy se dodávku při shodě popisu pokusila zastavit jedna hlídka, ale pachatel se pokusil ujet. Kolona na ulici 5. května jej však přinutila opustit silnici a zastavit u benzínové pumpy.

Zloděj dodávky polici prchal po cestě, a pak i utíkal.
Vozidlo policejní hlídky, která zastavila pachatele prchajícího z Rakouska.

Tam vozidlo ponechal, přeběhl šestiproudovou magistrálu a pokusil se ukrást další motorové vozidlo. Uvnitř seděl majitel vozu, který se zamkl. Rozbil mu tedy čelní sklo a dal se opět na útěk.

Muže se policii podařilo zastavit až varovným výstřelem, po zadržení u něj nalezla polské doklady, jejichž pravost policisté ověřují.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz