25. března 2019 17:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V sevření bahna už skončili geodetka i chovatel kaprů. Hasiči varují před lezením do rybníků

Muž uvízl v rybníce v bahně při usazování vodníka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž uvízl v rybníce v bahně při usazování vodníka. | foto: HZS Moravskoslezský kraj

Ostrava Hasiči varují před nebezpečným bahnem v rybnících a dalších vodních nádržích. Za posledních několik dnů z jeho sevření vyprošťovali už dva lidi. Geodetku, která zapadla při vyměřování chystané rekonstrukce nádrže na Novojičínsku, a v pondělí i seniora v Orlové. V bahně uvízl, když se v rybníčku pokusil nainstalovat sochu vodníka. ČTK to řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Díra, z níž vytáhli hasiči uvízlou geodetku.

Díra, z níž vytáhli hasiči uvízlou geodetku.

Geodetka v bahně uvízla před týdnem ve vypuštěné rekreační nádrži Čerťák na Novojičínsku. Třiatřicetiletá žena s kolegou vyměřovala plochu nádrže pro připravované odtěžení bahna. „Byla už asi 15 metrů od břehu, když se nečekaně propadla až po pás do velmi studeného a mazlavého bahna. Na tísňovou linku volal její kolega. Hasiči ji vytáhli z bahna pomocí páteřní desky. Žena byla značně podchlazená, ale při vědomí,“ uvedl Kůdela.

Podobný zásah absolvovali hasiči i v pondělí v Orlové. Tentokrát z bahna pomáhali třiasedmdesátiletému chovateli kaprů. Zapadl do rybníčku u svého rodinného domku, kam se snažil umístit sochu vodníka. „Muž měl sice na sobě vysoké rybářské holínky, ale najednou zajel do pevného bahna až po pás a nemohl se v bahnitém sevření ani pohnout,“ řekl mluvčí.

Důchodce, stojící po pás v bahně a po prsa v ledové vodě, s orlovskými hasiči komunikoval, ale byla mu viditelně velká zima. Hasiči rychle nafoukli záchranné saně, muž se za ně chytil a asi na pátý pokus jej zachránci vytáhli na kluzký břeh.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.