Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 9 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Česku se z covid-19 uzdravilo přes 300 pacientů. Nakazilo se 5569 lidí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

Praha V Česku je 5569 lidí s potvrzenou nákazou novým typem koronaviru. Ve čtvrtek jich přibylo 257. Vyplývá to z aktualizovaných dat na webu ministerstva zdravotnictví. S nemocí covid-19, kterou virus způsobuje, zemřelo v nemocnicích 112 lidí, uzdravilo se jich podle ministerstva 301. Údaje o obětech a vyléčených jsou platné ke čtvrtečnímu podvečeru.

Nejvíc nových případů nákazy v tomto týdny bylo ve středu, a to 295. Nejméně v úterý, kdy testy odhalily 195 nově infikovaných.

Laboratoře v Česku dosud provedly 106 845 testů na přítomnost koronaviru. Rekordní byla středa s 8164 testy. Údaj za čtvrtek zveřejní ministerstvo  v pátek dopoledne.

Podle trvalého bydliště pacienta je i nadále nejvíce lidí s nemocí covid-19 v Praze, a to 1342. Následuje Středočeský kraj se 672 případy a Moravskoslezský kraj s 584 případy.

Z Česka má nemoc 89 procent nakažených, zbylých 11 procent se nakazilo v zahraničí. V Rakousku to bylo 169 lidí, v Itálii 143, s odstupem pak následují Německo, Velká Británie, Francie a další země.

Nejvíce nemocných je ve věkové skupině 45 až 54 let, a to 1007. Seniorů nad 65 let, kteří jsou považováni za nejvíce ohroženou skupinu, je mezi nakaženými zhruba 18,5 procenta. Mezi dětmi do 14 let pak je 291 nakažených.

V nemocnici je s onemocněním podle údajů ministerstva zdravotnictví ke středě 440 lidí, z toho 96 ve vážném stavu. Jako vyléčení nebo do domácí karantény odešlo z nemocnic 239 lidí.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...